Jauns semināru cikls «Rūpnieciskā īpašuma tiesību aizsardzība»

16. oktobris, 2012

RTU Doktorantūras skola sadarbībā ar LR Patentu valdi organizē semināru ciklu «Rūpnieciskā īpašuma tiesību aizsardzība» ar divām lekcijām RTU un praktiskām informācijas meklēšanas apmācībām Patentu tehniskās bibliotēkas telpās, Kr. Valdemāra ielā 33.

Sadarbības mērķis ir informēt doktorantus un citus interesantus par jaunākajām aktualitātēm rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jomā, kā arī atgādināt būtiskākās pamatlietas, lai rūpētos par sava intelektuālā īpašuma aizsardzību kopumā, kā arī veiksmīgi pieteiktu patentu, dizainparaugu vai preču zīmi.

Lekciju ciklā paredzētas divas lekcijas:

• 24. oktobrī lekcija «Preču zīmes un dizainparaugi», kuru vadīs Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departamenta direktore Dace Liberte un vecākā eksperte dizainparaugu jautājumos Asja Dišlere.  Lekciju laikā uzzināsiet par preču zīmju un dizainparaugu aizsardzību Eiropas Savienībā (aktualitātes, reģistrācijas nozīme, iespējas no dažādu reģistrācijas sistēmu viedokļa, pieteikums, izmaksas un reģistrācijas procedūra); par Kopienas preču zīmju un Kopienas dizainparaugu reģistrācijas sistēmas priekšrocībām un trūkumiem; par to, kur un kā iegūt informāciju par Eiropas Savienībā jau reģistrētām preču zīmēm un dizainparaugiem;  kāda konkrēta preču zīmju un/vai dizainparaugu strīda analīze.
  • 7. novembrī lekcija «Patenti», kuru vadīs Patentu valdes Izgudrojumu ekspertīzes departamenta vadošā eksperte Eiropas patentu jautājumos Māra Rozenblate, Patentu tehniskās bibliotēkas nodaļas vadītāja Dace Buša un vadošā eksperte Evita Lande. Lekcijā dzirdēsiet pamatinformāciju patenta pieteicējam (reģistrācijas nozīme, iespējas no dažādu reģistrācijas sistēmu viedokļa, pieteikums, izmaksas un reģistrācijas procedūra); rūpnieciskā īpašuma tiesību aizsardzība – ko aizsargā rūpnieciskā īpašuma tiesības, kas nodarbojas ar rūpnieciskā īpašuma tiesību aizsardzību, patentu informācija – patentu informācijas nepieciešamība, tās priekšrocības un trūkumi, Patentu tehniskās bibliotēkas resursi un pakalpojumi, patentu informācijas meklēšanas iespējas.

Pieteikšanās visam semināru ciklam, vai atsevišķi kādam no semināriem iespējama, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit.

Lekcijas norisināsies Āzenes ielā 16, Būvniecības fakultātē, 132. auditorijā, no plkst. 17.30 līdz 20.

«Doktoranta ikdienā nereti tiek izstrādāti jauni produkti, risinājumi, kurus ir nepieciešams patentēt. Tiek strādāts arī pie jauniem dizaina paraugiem, kas uzlabotu produkta lietošanu un vizuālo izskatu, tāpēc ir labi zināt, kādā veidā sevi vislabāk var pasargāt un aizsargāt produktu, pie kura ir strādāts. Tieši tāpēc, šādiem Doktorantūras skolas semināriem ir ļoti liela nozīme,» atzīst Doktorantu studiju daļas vadītājs L. Bisenieks.

Ja rodas jautājumi, sazinieties ar RTU Doktorantūras skolas vadītāju Zani Skreiju, rakstot: vai zvanot: 67089870.

Vairāk par Latvijas Republikas Patentu valdi lasiet šeit: www.lrpv.lv.

Patentu tehnisko bibliotēku lasāms šeit: www.patbib.gov.lv.

RTU Doktorantūras skola

16. oktobris, 2012 plkst. 9:37