Latvijas IT klasteris RTU atzīmē piecu gadu jubileju

4. novembris, 2010

Ceturtdien, 4. novembrī, Latvijas IT klasteris RTU Lielās aulas foajē rīkoja piecu gadu atjaunošanas jubilejas pasākumu, kurā kopā ar sadarbības partneriem atskatījās uz piecu gadu laikā paveikto un iezīmēja nākotnes attīstības vīziju.

04.11.2010.  Skatīt galeriju

Rīgas Tehniskā universitāte ir viens no Latvijas IT klastera sadarbības partneriem. IT klasteri jubilejā sveica RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts un mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns akadēmiķis Jānis Grundspeņķis un profesore Mārīte Kirikova.

«IT klasteris ir augstu profesionāļu kopa, kurā RTU kā viens no lielākajiem partneriem ir gandarīta par veiksmīgo sadarbību,» apsveikuma uzrunā teica profesors U. Sukovskis.

Latvijas IT klasteris ir konsorcijs, kurš apvieno vadošos informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares uzņēmumus, elektronisko iekārtu ražotājus un pētniecības iestādes. Klasteris tika izveidots ar mērķi stimulēt eksportspēju un inovatīvu IT risinājumu un produktu rašanos Latvijā.

Mūsdienu tehnoloģiju progresu nevar skatīt atsevišķu uzņēmumu kontekstā, tāpēc klasteris ir kā platforma, kas kalpo par pamatu uzņēmumu un pētniecības iestāžu kopīgu projektu realizēšanai. Tas atvieglo mārketinga aktivitāšu organizēšanu un uzņēmumu ražošanas jaudu sadali, kā arī ļauj klastera dalībniekiem efektīvāk organizēt zināšanu pārnesi un starpnozaru sadarbību.

RTU Informācijas centrs

4. novembris, 2010 plkst. 10:15