Latvijas Studentu teātra dienu galveno balvu saņem «ĶerRA»

17. marts, 2013

XIV Latvijas Studentu teātra dienās, kas no 15. līdz 17. martam notika Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), galveno balvu – «Āksta cepuri» – jau otro gadu pēc kārtas ieguva Rēzeknes Augstskolas studentu teātris «ĶerRA» ar režisores Olgas Senkānes iestudēto Andreja Upīša izrādi «Maize».

Skatīt galeriju

Par gada labāko aktrisi un aktieri tika atzīti Sanita Toča (RTU studentu teātris «Spēle») un Klāvs Strelēvics (Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu teātris). Īpašo balvu par ansambļa un uzveduma stilistisko tīrību saņēma RTU studentu teātris «Kamertonis».

mikla_teatra_dienas500.jpgŠā gada Studentu teātru dienas moto bija «Mīkla», un, teātru sacensībām noslēdzoties, RTU Studentu kluba direktore Asja Visocka to atmizēja: «Tā ir mīkla vai mīkla? Desmit stundu laikā noskaidrojās, ka tā tomēr ir maizes mīkla, kuras raudzēšanā un mīcīšanā piedalījās 13 teātri. Visi režisori «piebēra» lielajai teātra dienu mīklai kādas emocijas, lai vakara noslēgumā mēs tovarētu baudīt no sirds».

Ar teātru skati un galvenās balvas ieguvēja noskaidrošanu Latvijas Studentu teātra dienas vēl nenoslēdzas. Svētdien, 17. martā, RTU Mazajā zālē visi interesenti bijalaipni aicināti piedalīties aktiermeistarības un skatuves kustību meistarklasēs, ko vadīja režisors Pēteris Krilovs un mūsdienu deju, un improvizācijas pedagoģe Dace Jonele.

Latvijas studentu teātra dienās piedalījās 13 teātra studijas: RTU studentu teātri «Spēle» un «Kamertonis», Latvijas Universitātes Studentu teātris, Vidzemes Augstskolas studentu teātris «ViAGars», Rēzeknes Augstskolas studentu teātris «ĶerRA», Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija «Figaro», Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu teātris, Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris, studijteātris «AKA», Jaunais Miltu teātris, Alises Rozes teātris, Improvizācijas teātris «ImproZoo», kā arī VEF Kultūras pils ansamblis «Rīgas Pantomīma».

mikla1.jpgXIVLatvijas Studentu teātra dienas atbalstja: RTU, RTU Attīstības fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, žurnāls «Mezgls», ceptuve «Lāči», SIA «RTU-BT1», Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, fotogrāfs Uģis Nastevičs. Pasākumu organizē RTU Studentu klubs.

RTU Informācijas centrs

17. marts, 2013 plkst. 17:06