Lekciju sērija un zinātniskās sadarbības veicināšana

6. februāris, 2013

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un RMS Foundation (Šveice) organizē lekciju sēriju no 11. līdz 15. februārim par rentgendifraktometrijas un Rietveld metožu izmantošanu.

Vizītes ietvaros tiks nodrošinātas iespējas Latvijas studentiem un zinātniekiem iegūt informāciju par Rietveld metodes efektīvu izmantošanu, kā arī BGMN (Rietveld programmatūra) programmas pielāgošanu Latvijā esošajām rentgendifrakcijas iekārtām. Apakšprojekta ietvaros plānotā aktivitāte ietver četrus pasākumus – Šveices pētnieka lekciju lasīšana studentiem un zinātniekiem par rentgendrifraktometriju un Rietveld metodi, praktisko darbu pie Latvijā esošajām rentgendifrakcijas iekārtām, kā arī zināšanu pārneses platformas izveidošanu un diskusijām par jaunākajām tehnoloģijām un rentgendifraktometrijas izmantošanas iespējām dažādos pētījumos. Pielikumā pievienota pasākuma programma.

Lekcijas no 11.02.–14.02. lasīs: Dr. phil.-nat., Dipl. phil.-nat. Nicola Döbelin, Skeletal Substitutes Group, RMS Foundation, Šveice

Lekcijas 15.02. lasīs: Prof. Remigijus Juškenas, Deputy Director, Center for physical sciences and technology, Viļņa, Lietuva

Programma Programma

Darba valoda: angļu valoda.

Uz nodarbībām līdzi jāņem portatīvais dators.

Vietu skaits praktiskajās nodarbībās ir ierobežots, interesentiem lūdzam pirms tam reģistrēties sūtot savu kontaktinformāciju un pieredzi retngendifraktometrijas metožu izmantošanā:

RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra pētniecei
Aritai Dubņikai
E-pasts:

vai

LU Ķīmijas fakultātes pētniekam
Agrim Bērziņam

E-pasts: (LU studentiem, zinātniekiem)

Projektu finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai

6. februāris, 2013 plkst. 13:14