Likteņdārzā augs RTU 150. gadadienas dižozols

13. maijs, 2012

Simboliski apliecinot kopīgo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas valsts likteņos, sestdien, 12. maijā, Likteņdārzā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis iestādīja dižozolu, savukārt RTU tautas mākslas kolektīvu dalībnieki ar dziesmām un dejām stādīja ceriņu aleju un papildināja dārza amfiteātri ar gandrīz 100 laukakmeņiem. Akcija «Iestādīsim dziesmu Likteņdārzā!» bija jau ceturtais universitātes 150. jubilejai veltītā festivāla «RTU skan!» pasākums.

Skatīt galeriju

liktendarzs_akcija-iestadisim_dziesmu_0071.jpgCeriņu aleja un dižozols tika stādīti īpaši – dziesmu un deju pavadībā –un šāda akcija Likteņdārzā notika pirmo reizi. RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis izteica gatavību talku un jauno kociņu apkopšanu veidotkā ikgadēju tradīciju, kura pirms Mātes dienas kopā pulcētu RTU darbiniekus un universitātes tautas mākslas kolektīvu pārstāvjus ar savām ģimenēm. Ņemot vērā kuplo universitātes saimi, čaklu roku netrūktu.

Saules lutināti talcinieki sakopa ābeļu aleju un stādīja daudz jaunu augu un puķu, kā arī papildināja Likteņdārza amfiteātri ar gandrīz simtsRTU darbinieku, mācībspēku un studentu sarūpētiem laukakmeņiem. Līdz RTU dzimšanas dienai 14. oktobrī iecerēts ziedot vēl 50 akmeņus, lai sasniegtu simbolisko skaitli 150 – tieši tik gadu jubileju šogad atzīmē Rīgas Tehniskā universitāte. Talkas diena noslēdzās ar sirsnīgu koncertuar pūtēju orķestra «SPO», stīgu ansambļ «Gaiva», vokālo ansambļu «Jaunanianse» un «Vecpilsētas dziedātāji», tautas deju ansambļa «Vektors» un koru «Delta» un «Gaudeamus», RTU teātru «Spēle» un «Kamertonis», kā arī Krustpils kapelas «Kreicburgas ziķeri» piedalīšanos.

Ar visas Latvijas tautas atbalstu uz salas Daugavā, Koknesē, top Likteņdārzs. Tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē. Akcija «Iestādīsim dziesmu Likteņdārzā!»ir RTU dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā 2018. gadā. Pasākuma īpašais atbalstītājs ir Latvenergo.

RTU Informācijas centrs

13. maijs, 2012 plkst. 21:13