«Mīlestības svētki» sasnieguši Baltijas mēroga asinsdonoru rekordu

18. februāris, 2010

Aizvadīto studentu «Mīlestības svētku» laikā ziedotais asins daudzums sasniedz 400 litrus, par asinsdonoriem kļuvuši 747 jaunieši, kas līdz šim ir lielākais asinsdonoru skaits Baltijas valstīs vienas akcijas laikā. Jau ziņots, ka jaunieši «Mīlestības svētkus» svinēja 11. un 12. februārī. Kopumā svētkos piedalījās 4 500 jaunieši.

18.02.2010.

«Mīlestības svētki» tika rīkoti ar sociālu mērķi – ziedot asinis, laipalīdzētu nelaimē nonākušajiem. Svētku ietvaros laika posmā no 21.janvāra līdz 9. februārimtika organizētas sešas asinsdonoru dienas, kuru laikā par donoriemvēlējās kļūt vairāk nekā 850 studentu, taču ārstu apskates rezultātāpar tādiem kļuva 747. Katrs donors saņēma ne tikai valsts galvotokompensāciju, bet arī brīvbiļeti uz «Mīlestības svētku» pasākumu LīvuAkvaparkā, kā arī visi donori piedalījās izlozē, kurā varēja vinnētkādu no Tallink piedāvātajiem astoņiem kruīza ceļojumiem. Ar SEBbankas atbalstu «Mīlestības svētku» organizēšanai apvienojās RīgasTehniskās universitātes, Biznesa augstskolas Turība, Rīgas Stradiņauniversitātes un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesaadministrācijas augstskolas studenti.

«Ar augstskolu studentiem mums jau piecus gadus ir veiksmīgasadarbība. Ceram, ka tā tikpat veiksmīgi turpināsies arī nākamos gadus,jo tieši jaunieši ir ilgtspējīgas asins donoru kustības attīstībaspamats. Mēs aicinām studentus būt aktīviem un atsaucīgiem ne tikai šādusvētku akciju laikā, bet arī rast iespējas un laiku ziedot asinisregulāri, lai nodrošinātu slimniekiem ik dienu nepieciešamo asinskomponentu daudzumu,» – tā VADC atlases un komplektēšanas daļasvadītāja Irēna Danilāne.

«Ņemot vērā to, ka SEB banka divas reizes gadā organizēdonoru dienu, lai aicinātu savus darbiniekus sniegt palīdzību, nododotasinis, vienmēr ar patiesu cieņu pieņemu šīs dienas nozīmīgumu SEBgrupā Latvijā, jo veselība ir svarīgākais, kas nosaka mūsu dzīveskvalitāti. Esam ļoti pateicīgi arī tiem jauniešiem, kas šo iniciatīvuLatvijā realizē arī jauniešu vidū,» norāda SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

Jau ziņots, ka 11. februāra pasākumos Club Essential un Godvil visus mīlētājus priecēja grupas «Double Faced Eals», «Gain Fast», Jenny May, «TāTāTā», «Otra Puse», DJ Crash, DJ Deros, DJ Mārtiņš Kreilis, DJ Franzo Kolms, DJ Kress u. c. Starp abiem klubiem kursēja bezmaksas partybus. Pasākumu klubos apmeklēja 3 500 jaunieši.

Savukārt, 12. februārī  visi asinsdonori devās uz svētku pasākumu «LīvuAkvaparkā», kas tika rīkots īpaši tiem, kuri piepildīja «Mīlestībassvētku» projekta mērķi – ziedot asinis nelaimē nonākušajiem. Šopasākumu apmeklēja gandrīz 1000 jauniešu, kuri baudīja ūdens priekus,dejoja DJ Martin Witless vadībā, baudīja fizioterapeitu studijas «Harmonija» relaksējošās masāžas, kā arī vēroja atraktīvu šovprogrammu.

Svētkus atbalstīja: SHARK ENERGY DRINK, Nacionālais e-dienests Inbox.lv, European Hit Radio, Draugiem.lv, Tallink, 1188, Reval Hotels, Corporate, Double Coffee, E3 projekts, I/C Olimpia, Studentlife.lv, Līvu Akvaparks, Nightlife.lv, Atlants.lv, Riga PARTYBUS, Boomboxera.lv.

Foto no svētkiem: www.milestibassvetki.lv.

18. februāris, 2010 plkst. 9:44