Neesi ezītis zinātnes miglā!

4. februāris, 2010

No 8.–10. februārim piedalies ekskursijās uz laboratorijām un izpēti, kādi brīnumi slēpjas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) fakultātēs. Savukārt  10. februārī ekskursijas noslēgsies ar diskusijām zinātnes pagrabā par tēmu «Vai mīlestība ir jūtu ķīmija?».

04.02.2010.

Pirmdien, 8. februārī, durvis vērs divu fakultāšu laboratorijas: Enerģētikas un elektrotehnikas (EEF) un Materiālzinātnes un lietišķāsķīmijas fakultātes (MLĶF). Ja ir vēlme uzzināt vairāk par ūdeņradi vairažošanas procesa automatizāciju, kā arī par vides kvalitātesnoteikšanu, jāapmeklē EEF laboratorijas. Savukārt, ja vienmēr irgribējies uzzināt vairāk par silikātmateriāliem, polimēru materiāliem,kā arī par organisko ķīmiju, ir vērts apmeklēt MLĶF laboratorijas.

Tikšanās vietas:
EEF foajē, Kronvalda bulvārī 1, plkst. 12.30;
MĻKF foajē, Āzenes ielā 14, plkst. 14.15, 15.00 vai 15.45.

8. februārī RTU laboratorijās viesojās arī TV «Panorāma».

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=NqDh-Zlnfls}

Otrdien, 9. februārī, būs iespēja apmeklēt Transporta un mašīnzinību(TMF), Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas (DITF) un Būvniecībasfakultātes (BF) laboratorijas. Tiem, kam sirdij tuvs autotransports, kāarī interesē biomedicīna un nanotehnoloģijas, noteikti jāapmeklē TMFlaboratorijas. DITF savās laboratorijās rādīs, kā darbojas roboti un kāvar ieprogrammēt mikrokontrolierus, varēs izpētīt arī RFID skenerus, kobieži izmanto loģistikā un kā automātisko caurlaidi.  Savukārt BF  būsapskatāmas dažādas laboratorijas, kurās pārbauda materiālu izturību,cietību, lokanību u. c.

Tikšanās vietas:
TMF foajē, Ezermalas ielā 6. plkst. 16.00;
DITF foajē pie dekanāta, Meža ielā 1/4, plkst. 16.30;
BF, Āzenes ielā 16–142, plkst. 19.00.

Trešdien, 10. februārī, interesentus ekskursijā uz laboratorijām vedīsElektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF).  Varēsiet viesotiesierakstu studijā un pētīt dažādas optikas parādības, kā arī iepazīties,kā tiek testētas elektronikas iekārtas.

Tikšanās vieta:
ETF foajē, Āzenes ielā 12, plkst. 16.10

Savukārt 10. februārī plkst. 19, tuvojoties Mīlestības svētkiem, RTUizstādes «Leonardo ģēnijs» telpās norisināsies zinātnes pagrabs, kurkopā ar dažādu nozaru ekspertiem diskutēsim par tēmu «Vai mīlestība irjūtu ķīmija?». Neformālā gaisotnē pie tējas tasēm kopā ar ekspertiem unapmeklētājiem centīsimies rast atbildi uz jautājumu, vai mīlestība irneizskaidrojams fenomens starp diviem cilvēkiem, vai arī – bioķīmiskasreakcijas cilvēku organismos. Eksperti izklāstīs viedokļus, pēc tamplānota diskusija, iesaistoties gan ekspertiem, gan pasākumaapmeklētājiem.

4. februāris, 2010 plkst. 18:31