Norisināsies RTU svētku nedēļa

6. oktobris, 2010

Par godu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 148. gadadienai no 11. līdz 15. oktobrim norisināsies RTU svētku nedēļa, kuras laikā notiks ikgadējā RTU
 51. Starptautiskā zinātniskā konference un tiks paziņoti Goda titulu «RTU gada zinātnieks 2010» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2010» saņēmēji.

06.10.2010.

RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā, tā ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī.

Atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes dibināšanas gadadienu, ik gadu notiek RTU starptautiskā zinātniskā konference. Tās mērķis ir iepazīstināt zinātniekus un citus interesentus ar jaunākajiem sasniegumiem dažādās zinātnes nozarēs Latvijā un ārzemēs, kā arī dot iespēju zinātniekiem, īpaši doktorantiem, publicēt veikto pētījumu rezultātus.

Viens no būtiskākajiem notikumiem RTU svētku nedēļā solās būt konferences plenārsēde, kas notiks 14. oktobrī, plkst. 15 RTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1
Plenārsēdes laikā plkst. 17 paredzēta titulu «RTU gada zinātnieks 2010» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2010» ieguvēju paziņošana un apbalvošana.

Plenārsēdes programma 43.59 Kb

RTU
 51. Starptautiskās zinātniskās konferences programma.

Lai veicinātu pētniecības attīstību un jaunas zinātnieku paaudzes veidošanos, konkurss, kurā balsošanas rezultātā tiek noskaidroti labākie RTU zinātnieki, universitātē notiek jau piekto gadu. Papildinformācija.

14. oktobrī no plkst. 13 līdz 14.30 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks RTU Senāta svinīgā sēde, kuras laikā RTU Goda doktora diplomu saņems Āhenes Reinas-Vestfāles Tehniskās universitātes profesors Riks de Donkers (Vācija), kā arī tiks pasniegti RTU Atzinības raksti RTU darbiniekiem un doktora diplomi sešiem RTU doktoriem, kas doktora grādu ieguvuši jūnijā, augustā un septembrī.

RTU Informācijas centrs

6. oktobris, 2010 plkst. 11:46