Noteikti konkursa «Labā prakse 2010» uzvarētāji

8. jūnijs, 2010

RTU un Hipotēku banka ir paziņojušas vasaras prakšu konkursa «Labā prakse» uzvarētājus – to 29 inženierzinātņu studentu vārdus, kuri šovasar dosies uz īpaši piemeklētām, savai specialitātei atbilstošām vasaras prakses vietām dažādos Latvijas uzņēmumos Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē un Ventspilī, kā arī saņems stipendiju prakses īstenošanai.

08.06.2010.

Studenti uz saviem prakses uzņēmumiem dosies jūlijā un prakses laikā saņems 150 līdz 200 latu lielu stipendiju, kuru nodrošina konkursa atbalstītāji. Vasaras prakšu konkursa uzvarētāji tika izraudzīti konkursā, kurā tika vērtēti studentu iesniegtie projektu darbi. «Labā prakse» notiek jau otro gadu un šogad konkursā tika iesniegti  vairāk nekā 60 studentu darbi, kas ir 3,5 reizes vairāk nekā pērn.

RTU kanclers Ingars Eriņš: «Uzklausot konkursa dalībnieku prezentācijas, esmu lepns par Rīgas Tehniskās universitātes studentu aktivitāti un potenciālu.»

Savukārt Hipotēku bankas Klientu vadības daļas vadītāja, konkursa žūrijas pārstāve Dina Kaupere ļoti pozitīvi vērtē to, ka lielākā daļa no stipendiātiem savu nākotni saista ar Latviju un vēlas ne tikai veidot savu karjeru, bet arī dot ieguldījumu Latvijas ekonomikā.

Vasaras prakses šovasar piedāvā AS «SAF Tehnika», SIA «GRUNDFOS Pumps Latvia», SIA RKF «NOOK LTD», SIA «Var C», AS «Dzintars», SIA «Microsoft Latvia», SIA «Citrus Solutions», SIA «DPA», Cēsu novada pašvaldība u. c., kopumā nodrošinot vairāk nekā 25 prakses vietas.

Vasaras prakšu konkursa «Labā prakse» mērķis ir popularizēt inženierzinātnes un veicināt studentu ieinteresētību un zināšanas izvēlētajā studiju jomā. Jau pēc pagājušā gada vasaras prakšu konkursa tā rīkotāji secināja, ka studenti ir pierādījuši savas spējas strādāt atbilstoši mūsdienu kompāniju prasībām. To pierāda arī fakts, ka pēc prakses posma vairāki studenti tika  pieņemti darbā uzņēmumos, kuros praktizējās.

Šā gada konkursam iesniegtos darbus izvērtēja žūrija, kurā strādāja Hipotēku bankas valdes locekle Baiba Brigmane, RTU rektors Ivars Knēts, RTU kanclers Ingars Eriņš, RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps, Hipotēku bankas Pārdošanas un mārketinga departamenta Klientu vadības daļas vadītāja Dina Kaupere.

Vasaras prakšu konkursu «Labā prakse» RTU organizē Hipotēku banka, RTU Studentu parlaments un RTU Attīstības fonds. Konkursa finansiālie atbalstītāji ir Hipotēku banka, SIA «Microsoft Latvia», SIA «Citrus Solutions», SIA «A-Dzīvība», SIA «IBM Latvija», AS «Air Baltic Corporation», SIA «Latvijas Mobilais telefons» un Cēsu novada pašvaldība.

RTU Informācijas centrs

8. jūnijs, 2010 plkst. 16:23