Notiks RTU dienesta viesnīcas pārveides skiču projektu prezentācija

27. aprīlis, 2011

Ceturtdien, 28. aprīlī, plkst. 12.30 RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) 4. stāva sanāksmju foajē pie dekanāta, notiks skiču projektu prezentācija. Ir iecere RTU dienesta viesnīcu, Meža ielā 5, pārveidot par mājīgu un ekonomisku dzīvesvietu – viesu māju – studentu ģimenēm, maģistriem, doktorantiem, vieslektoriem, universitātes viesiem, jaunajiem speciālistiem, jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Nolemts, ka RTU dienesta viesnīca, Meža ielā 5, tiks pārveidota par mājīgu un ekonomisku dzīvesvietu – viesu namu – studentu ģimenēm, maģistriem, doktorantiem, vieslektoriem, universitātes viesiem, jaunajiem speciālistiem, jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Arhitektūras studenti tika aicināti ēkā paredzēt vienistabu, divistabu, dažus trīsistabu dzīvoklīšus ar iespējām mitināties, radoši darboties un studēt tehniski domājošam, jaunam cilvēkam.

Studentu dienesta viesnīcas pārveidošanas iniciatori bija RTU Studentu viesnīcu daļa, kas šā semestra sākumā vērsās pie APF dekāna asoc. profesora Uģa Bratuškina ar lūgumu iekļaut «pilotprojektu» arhitektūras studentu mācību programmā.

Šobrīd APF mācībspēku žūrija ir izraudzījusi trīs labākos studentu izstrādātos projektus, kurus to autori interesentiem prezentēs klātienē.Pārējo projektu autori un interesenti tiek aicināti piedalīties prezentācijā un diskutēt par proejektiem.

Kā stāsta RTU Studentu viesnīcu daļas vadītāja Iveta Sveržicka, idejapārveidot dienesta viesnīcas ēku par viesu namu radusies tāpēc, ka ēka šobrīd netiek ekspluatēta ekonomiski. Ar studentu palīdzību šo ēku ar minimāliem ieguldījumiem nolemts pārveidot par maksimāli efektīvi un lietderīgi izmantojamu ēku, kas paredzēta jauniešu izmitināšanai un atpūtai.

«Ceram, ka arī pārējos  mūsu universitātes speciālistus un topošos inženierus turpmāk varēsim iekļaut līdzīgos projektos, jo mums taču ir visi nepieciešamie speciālisti, lai mēs īstenotu savas vēlmes atbilstošimūsu studentu vajadzībām,» norāda I. Sveržicka.

RTU Informācijas centrs

27. aprīlis, 2011 plkst. 16:45