Parakstīts līgums par ERAF atbalstu RTU studentu pilsētiņas izveidei Ķīpsalā

14. maijs, 2010

Pirmdien, 17. maijā, Rīgas domē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) parakstījusi līgumu ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta «Rīgas Tehniskās universitātes vienotā teritoriālā kompleksa izveide» realizācijas sākšanu.

17.05.2010.  Skatīt galeriju

eraf_ligums_0051.jpg

Ar šā projekta palīdzību RTU sāks darbu pie Ķīpsalas vienotā teritoriālākompleksa izveides pirmā etapa īstenošanas. Tas paredz Ķīpsalā izveidotspēcīga inženierzinātņu studiju centra kodolu, izvietojot tur piecas RTU fakultātes. Šim nolūkam Ķīpsalas kompleksā nepieciešams uzbūvēt divas jaunus mācību korpusus un rekonstruēt esošos, uz kuriem no attālākām pilsētas teritorijā izkliedētām ēkām tiks pārvietotas vairākasRTU struktūrvienības.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2013. gadam, un tā kopējās izmaksas ir 19 879 035 LVL: ERAF – 16 897 180 LVL, nacionālais līdzfinansējums – 1 425 327 LVL un RTU līdzfinansējums – 1 556 528 LVL.

Lai optimizētu RTU darbu, RTU Senāts jau 2007. gadā par RTU ilgtermiņa stratēģisko mērķi apstiprināja vienota RTU teritoriālā kompleksa izveidiĶīpsalā un tās tiešā tuvumā. RTU būs vienīgā universitāte Latvijā, kas jau 2013. gadā spēs nodemonstrēt pilnvērtīgu resursu koncentrāciju, mainot savu veidolu un piedāvājot studentiem tirgus prasībām atbilstošu servisu.

RTU ir pirmā universitāte Latvijā, kura jau padomju laikos sāka veidot vienotu studentu pilsētiņu un vienkopus Ķīpsalā koncentrēja infrastruktūru, paredzot tai nepieciešamo attīstības potenciālu.

RTU amatpersonas atzīst, ka, ņemot vērā pieaugošo reflektantu pieprasījumu pēc inženiertehniskajām studiju programmām, kā arī valsts centienus attīstīt ražošanu un sasniegt augstāku inovāciju indeksu Latvijā, šis ir īstais brīdis koncentrēt atbalstu tehnoloģiskajiem studiju virzieniem.

Jaunais RTU teritoriālais komplekss palīdzēs stiprināt tehnisko nozaru pozīciju un palielinātu inženiertehnisko jomu studentu proporciju Latvijā, ievērojami palielināt resursu koncentrāciju un veidot tādu mācību un zinātnisko vidi, kas spētu sekmīgi konkurēt ar citām Baltijas jūras reģiona tehniskajām augstskolām.  Turpmākajos gados RTU ir iecerējusi turpināt attīstību Ķīpsalas kompleksā, paredzot visu ēku renovāciju, t.sk. studentu kopmītņu, sporta būvju, autostāvvietu attīstību, kur būtiska būs sadarbība ar privāto sektoru. Otrajā etapā plānoto investīciju apjoms sasniegs vēl 20 milj. latu.

RTU Informācijas centrs

kipsalas_vizija_eraf.jpg