Paziņoti konkursa «Labā prakse» uzvarētāji

15. jūnijs, 2009

Skatīt galeriju

15.06.2009.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Hipotēku un zemes banka ir paziņojusi konkursa «Labā prakse» uzvarētājus – to desmit RTU studentu vārdus, kuri šovasar dosies uz īpaši piemeklētām, savai specialitātei atbilstošām vasaras prakses vietām vadošajos Latvijas uzņēmumos Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē, kā arī saņems stipendiju prakses īstenošanai.

Projekts «Labā prakse» norisinājās visu maija mēnesi, tā laikā ikviens RTU bakalaura vai maģistra programmas students varēja rakstiski iesniegt pieteikumu vasaras prakses vietai: pieteikums bija jāuzraksta esejas veidā un tajā bija jāizklāsta inženierzinātņu attīstības vīzija, studenta motivācija inženierzinātņu studijām RTU u. tml. Konkursa pieteikumus studenti aizstāvēja klātienē, sniedzot pieteikuma prezentāciju žūrijai, kuru veidoja RTU vadības un Latvijas Hipotēku un zemes bankas pārstāvji. Žūrija atlasīja 10 labākos studentus, kuri īstenos apmaksātu vasaras praksi astoņos Latvijas uzņēmumos Rīgā (Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, a/s «SAF Tehnika», SIA «GRUNDFOS Pumps Latvia», SIA «OptiCom», valsts a/s «Elektronisko sakaru direkcija», valsts a/s «Latvijas Dzelzceļš»),  Cēsīs (SIA «VAR C»), Rēzeknē (SIA RKF «NOOK LTD»).

Katrs students, kas veiks vasaras praksi minētajos uzņēmumos, saņems mēneša stipendiju Ls 160 vai Ls 240 apmērā. Lai sekmētu jauniešu interesi par karjeras veidošanu Latvijas reģionos, noteikts, ka studenti, kas dosies uz Cēsīm vai Rēzekni, saņems lielāku stipendiju, nekā studenti, kas praksi veiks Rīgas uzņēmumos.

Stipendijas vasaras prakses īstenošanai saņēmuši šādi RTU studenti: Ilze Urbāne, Tatjana Dunce, Guna Bērziņa, Raimonda Vesere, Signe Millere, Elgars Upītis, Marina Griščenko, Mārtiņš Kaļva, Kristaps Kozuliņš, Āris Kļaviņš.

Konkursa «Labā prakse» mērķis ir veicināt studentu ieinteresētību un zināšanas izvēlētajā studiju jomā un popularizēt inženierzinātnes.

Konkursu «Labā prakse» izsludināja Latvijas Hipotēku un zemes banka, sadarbojoties ar RTU Studentu parlamentu un nodibinājumu «RTU Attīstības fonds».

Hipotēku un zemes bankas Inovācijas segmenta vadītāja Dina Kaupere atzina, ka Hipotēku un zemes banka ir attīstības banka, tās galvenais mērķis, īstenojot projektu «Labā prakse», ir popularizēt inženierzinātnes – nozari, kura rada lielāko pievienoto vērtību un pamatu Latvijas attīstībai.

«Šāda prakses iespēja, ko RTU studentiem sagādājusi  Latvijas Hipotēku un zemes banka un tās sadarbības partneri, ir ļoti vērtīga, sevišķi ekonomikas lejupslīdes laikā – tā ir studentu iespēja iegūt pieredzi un, iespējams, arī potenciālo darba vietu savā specialitātē,» atzīst RTU rektors Ivars Knēts.

RTU Informācijas centrs

15. jūnijs, 2009 plkst. 9:43