Pirmie 110 profesionāļi apgūst augsta līmeņa digitālās prasmes

30. aprīlis
Foto: pixabay.com

Šajā pavasarī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedāvā pirmos tālākizglītības kursus augsta līmeņa digitālo prasmju apgūšanai un pilnveidei dažādās tautsaimniecības jomās strādājošajiem. Jauno izglītības saturu apgūst 110 speciālisti, kuri, sekmīgi pabeidzot kursus, saņems RTU apliecību par tālākizglītību, kurā būs identificēta iegūto kompetenču atbilstība DigComp 7.–8. līmenim.

Šobrīd noris trīs RTU piedāvāti tālākizglītības kursi – «Ekonomisko procesu prognozēšana», «Informācijas sistēmu pārvaldība» un «Biznesa analītika». Tie izstrādāti projektā «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003), lai palielinātu tādu speciālistu skaitu Latvijā, kuri spēj lietot tehnoloģijas, lai attīstītu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus jaunus produktus un pakalpojumus dažādās nozarēs.

Kurss «Ekonomisko procesu prognozēšana» interesentiem veido izpratni par plaši izmantojamiem modeļiem ekonomisko procesu prognozēšanai un ļaus attīstīt praktiskas iemaņas šādu modeļu radīšanā zinātniskās programmēšanas valodas R vidē, savukārt «Biznesa analītika» ļauj gūt zināšanas par datizraces iespējām datu analīzē, datu priekšapstrādi un iegūto rezultātu analīzi. Aizvien pieaugošais datu un informācijas apjoms mūsdienās ir kļuvis par būtisku resursu uzņēmumu izaugsmei. Dati nav tikai statistikas rādītāji, tie ir uzņēmuma dzīvotspējas un inovāciju pamats, kas ļauj prognozēt tendences, pielāgot stratēģijas un veicināt izaugsmi. Līdz ar to prasmes tos jēgpilni izmantot lēmumu pieņemšanā ir vitāli svarīgas jebkuras nozares profesionāļiem. Šie abi kursi ir domāti plašai auditorijai. Savukārt kursā «Informācijas sistēmu pārvaldība» IT jomas speciālisti apgūst prasmes izmantot būtiskākos digitālos rīkus, platformas un tehnoloģijas, kas nodrošina efektīvu uzņēmuma informācijas sistēmu darbību, tehnoloģisko procesu automatizāciju un visaptverošu informācijas sistēmu pārvaldību.

Tālākizglītības kursi profesionāļiem tiek piedāvāti bez maksas.

Projektā «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» zinātnes universitātes – RTU, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Universitāte (LU) – izstrādā un aprobē 12 studiju moduļus un tos veidojošos kursus augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā. To aprobēšana jau sākta gan universitātēs, gan industrijā, izglītības saturu speciāli pielāgojot. Lai gūtu pārliecību, ka kursi nodrošinās darba tirgū pieprasītas zināšanas un prasmes, sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) piesaistīti dažādu nozaru vadošie profesionāļi to jau ir analizējuši un atzinīgi novērtējuši.

Projektu finansē ES Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija.

Pirmie 110 profesionāļi apgūst augsta līmeņa digitālās prasmes

RTU Sabiedrisko attiecību departaments