Prāta spēļu čempionātā izcīnīs īpašas stipendijas studijām RTU

18. marts, 2011

Nākamsestdien, 26. martā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) sāksies otrais Prāta spēļu čempionāts skolēniem. Divās nedēļas nogalēs tiks noskaidroti atjautīgākie un spējīgākie sacensību dalībnieki, kas iegūs vērtīgas naudas balvas jeb īpašas stipendijas studijām RTU.

Prāta spēļu čempionātu veidos piecu spēļu cikls:

• 26. martā plkst. 11 notiks «RTU skolēnu kauss spēlē Katanas ieceļotāji 2011»;
  • 27. martā plkst. 12 notiks «RTU skolēnu kauss Rubika Kubika ātrlikšanā 2011» un «RTU skolēnu kauss spēlē Karkasone 2011»;
  • 2. aprīlī plkst. 11.30 notiks «RTU skolēnu kauss starptautiskajā dambretē 2011»;
  • 3. aprīlī plkst. 11.30 notiks «RTU skolēnu kauss šahā 2011».

Visas kausa izcīņas norisināsies sestdienās un svētdienās RTU Lielajā aulā Rīgā, Kaļķu ielā 1.

«Pirmo reizi Prāta spēļu čempionātu rīkojām pagājušajā gadā un ceram, katā izveidosies par RTU tradīciju. Interese par prāta spēlēm ir ļoti liela – pērn čempionātā piedalījās aptuveni simts skolēnu. Īpaši spēcīgiprāti mums ir šahā un dambretē,» stāsta Sanita Vīlistere, RTU Sporta kluba direktore.

«Prāta spēļu ieguvums ir iespēja attīstīt loģisko domāšanu, turklāt ir nepieciešams izstrādāt stratēģiju un, protams, nevar iztikt arī bez veiksmes faktora,» piebilst S. Vīlistere.

Piedalīties Prāta spēļu čempionātā var jaunieši, kuriem nav augstākās izglītības un kuri nav studējuši RTU. Īpaši aicināti piedalīties ir 10.–12. klašu skolēni, kuri interesējas par iespējām studēt RTU.

Interesentiem būs iespēja pieteikties čempionātam arī turnīra rīkošanas dienā.

Sacensību rīkošanu finansiāli atbalsta AS «Swedbank». «Prāta spēles tikai sākotnēji šķiet vienkāršs brīvā laika pavadīšanas veids. Pavisam drīz tas liek domām riņķot ātrāk, taktiskāk un rezultatīvāk. Mums ir liels prieks atbalstīt visus prātīgos un mērķtiecīgos – ļoti bieži spožas idejas un diži plāni sākas ar ikdienišķu aizraušanos, kas, papildināta ar neatlaidību, zinātkāri un patiesu degsmi, ļauj piepildīt daudzus sapņus,» atzīst «Swedbank» jauniešu segmenta vadītāja Nadežda Tarakanova.

Videotiešsaiste.

Aizpildīt pieteikuma anketu!

Iepazīties ar prāta spēļu nolikumiem un sacensību norises laikiem var www.sportaklubs.rtu.lv.

Dalība sacensībās ir bez maksas.

«RTU skolēnu kauss šahā 2011» 1.27 Mb

«RTU skolēnu kauss starptautiskajā dambretē 2011» «RTU skolēnu kauss starptautiskajā dambretē 2011» 1.30 Mb

«RTU skolēnu kauss spēlē Karkasone 2011» «RTU skolēnu kauss spēlē Karkasone 2011» 1.40 Mb

«RTU skolēnu kauss spēlē Katanas Ieceļotāji 2011» «RTU skolēnu kauss spēlē Katanas Ieceļotāji 2011» 1.65 Mb