Rīgā norisināsies starptautiska jauniešu kultūras apmaiņa «Saknes Eiropā, kultūra sirdī!»

4. jūlijs, 2013

Jūlijā Latvijā satiksies 40 jaunieši no Turcijas, Nīderlandes, Somijas, Maltas un Latvijas, lai piedalītos studentu bezpeļņas organizācijas BEST-Riga rīkotajā jauniešu apmaiņā «Roots in Europe, culture in heart!» («Saknes Eiropā, kultūra sirdī!»).

Katra no piecām dalībvalstīm gan rīkos līdzīgu jauniešu apmaiņu savā valstī, gan piedalīsies partnervalstu rīkotajos projektos. Kultūras apmaiņas mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par savu piederību Eiropas kopienai caur kultūrvēsturisko prizmu, iepazīt savas kultūras mantojumu, saskatīt līdzības un atšķirības starp partnervalstīm ar dažādu kultūras izteiksmes līdzekļu palīdzību (teātra etīdes, video, dejas, dziesmas, foto). Jaunieši iepazīstinās ar savu kultūru, uzsverot tās senās tautas tradīcijas, kuras saglabājušās līdz mūsdienām un joprojām ir aktuālas dažādos dzīves svētkos un ikdienā.

Apmaiņas laikā taps video izstāde, kas būs redzama 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014. Ar atraktīvu, jauniešu veidotu priekšnesumu un prezentāciju palīdzību rīdzinieki un pilsētas viesi tiks iepazīstināti ar projektu un tā rezultātiem 14. jūlija vakarā, kad paredzēta izstādes oficiālā atklāšana. Izstādē būs vērojami projekta gaitā veidotie video materiāli, kuros tiks apkopota kultūras apmaiņas norise.

Interesenti varēs sekot projekta norisei emuārā «Roots in Europe, culture in heart!», kuru veidos un papildinās dalībnieki, aprakstot savus dienas spilgtākos iespaidus, emocijas un atziņas, kā arī daloties ar uzņemtajiem foto mirkļiem un iemūžinātajiem video kadriem.

Galvenais projekta atbalstītājs ir ES programma «Jaunatne darbībā». Kultūras apmaiņu atbalsta arī Rīga 2014, kompānijas Latvijas tekstils, Riga Wake park, Rīgas laivas, Antalis, Ādažu čipsi, Sofrost, Fazer, Aldaris, Red bull un Coca - cola, kā arī Svilpaunieku bazārs, kur jaunieši iepazīsies ar latviešu māla podu un svilpaunieku darināšanas tradīcijām.

Kultūras apmaiņā piedalās starptautiskās bezpeļņas organizācijas BEST dalībnieki no Stambulas, Delftas, Helsinkiem un Rīgas, kā arī Maltas Zeta kounsils, organizē BEST-Riga.

Par BEST-Riga
BEST-Riga ir viena no 95 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kuras atrodas 33 Eiropas valstīs. BEST-Riga apvieno 45 aktīvus un radošus RTU studentus. BEST darbojas jau 25 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem sniegtu iespēju pilnveidoties un paplašināt zināšanas un pieredzi starptautiskā līmenī.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Projekta mājaslapa.

4. jūlijs, 2013 plkst. 10:28