RTU 150. gadadienā ar dziesmu stādīs dižozolu Likteņdārzā

2. maijs, 2012

Simboliski apliecinot kopīgo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas valsts likteņos, sestdien, 12. maijā, Likteņdārzā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis svinīgi atklās RTU 150. jubilejas piemiņas plāksni un stādīs dižozolu. Savukārt RTU tautas mākslas kolektīvu dalībnieki ar dziesmām un dejām stādīs ceriņu aleju, kā arī papildinās dārza amfiteātri ar RTU darbinieku, studentu un mācībspēku sagādātajiem laukakmeņiem. «Iestādīsim dziesmu Likteņdārzā!» ir jau ceturtais universitātes 150. jubilejai veltītā festivāla «RTU skan!» pasākums.

RTU talka Likteņdārzā sāksies ar RTU 150. jubilejas piemiņas plāksnes atklāšanu, piedaloties RTU rektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim, prorektoriem profesoriem Uldim Sukovskim un Tālim Juhnam, RTU TDA «Vektors» vadītājam Uldim Šteinam un RTU Studentu kluba direktorei AsjaiVisockai. Iezīmējot universitātes 150 gadu ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju un valsts attīstībā, rektors ar prorektoriem un vīru kora «Gaudeamus» skanīgo atbalstu stādīs dižozolu.

«RTU un Latvija ir piedzīvojušas līdzīgus likteņa pavērsienus. Turklāt Latvijas tautsaimniecības attīstība nav iedomājama bez Rīgas Tehniskās universitātes sagatavotajiem inženieriem un zinātniekiem. Tādēļ kā simbolu RTU un Latvijas likteņu vienotībai mēs dāvināsim dižozolu un ceriņu aleju,» stāsta RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Ceriņu alejas stādīšanā piedalīsies RTU teātri «Spēle» un «Kamertonis», pūtēju orķestris «SPO», stīgu ansamblis «Gaiva», vokālie ansambļi «Jaunanianse» un «Vecpilsētas dziedātāji», tautas deju ansamblis «Vektors» unkoris «Delta». Katram kociņam kolektīvu dalībnieki veltīs īpašu priekšnesumu, dziedot, dejojot vai spēlējot teātra etīdes.

Pēcpusdienā visi tiks aicināti uz talku, pēc kuras notiks RTU tautas mākslas kolektīvu sadziedāšanās un sadancošana. Piedalīsies arī kapela «Kreicburgas ziķeri» no Kurstpils. Dejos «Vektors», dziedās «Gaudeamus», «Delta», «Jauna nianse», «Vecpilsētas dziedātāji».

Ar visas Latvijas tautas atbalstu uz salas Daugavā, Koknesē, top Likteņdārzs. Tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt sapņus nākotnē. Akcija «Iestādīsim dziesmu Likteņdārzā!» ir RTU dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā 2018. gadā. Pasākuma īpašais atbalstītājs – Latvenergo.

RTU Informācijas centrs

2. maijs, 2012 plkst. 14:56