RTU 150. jubilejas gadā uz LNO skatuves atgriežas TDA «Vektors»

16. maijs, 2012

Sestdien, 19. maijā, plkst. 14 un 19 TDA «Vektors» savus skatītājus priecēs ar solokoncertiem «Kur zeme mana?» Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Pēc ilgāka pārtraukuma tiek atjaunota tradīcija pavasarī rīkot TDA «Vektors» sezonas atskaites koncertus operā. Šoreiz skatītājiem būs iespēja vērot dejas, kas tiek gatavotas 2013. gada Dziesmu un deju svētkiem, kā arī populārākās dejas no kolektīva pastāvīgā repertuāra. Koncerts «Kur zeme mana?» ir jau sestais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)  150. gadu jubilejai veltītā Studentu kluba kultūras festivāla «RTU skan!» pasākums.

«Esam ļoti priecīgi, ka mums ir iespēja skatītājiem parādīt sezonas veikumu un no sirds izdejoties tieši uz LNO skatuves – pagājušā gadsimta60. gados ne tikai «Vektors», bet arī daudzi tautas deju ansambļi savuskoncertus un skates rīkojuši tieši operā.  Pēdējo reizi TDA «Vektors» operā koncertējis 90. gadu sākumā, tādēļ ar nepacietību gaidām atgriešanos,» atzīst ansambļa ilggadējais vadītājs Uldis Šteins.

Koncertā piedalīsies TDA «Vektors» jauniešu un vidējās paaudzes kolektīvi, kas skatītājus priecēs ar vairāk nekā divdesmit zelta fonda un jaunrades dejām. Dejotājus pavadīs instrumentālā grupa Lienes Golovackas vadībā. Koncerta režisors ir Valdis Lūriņš, bet tā vadītājs –TDA «Vektors» bijušais dejotājs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis.

Kolektīva repertuārā ir gan jaunas, gan laika pārbaudi izturējušas dejas: «Pie Daugavas», «Gatves deja» un «Vāverpolka». Īpaši izceļama ir Harija Sūnas deja «Kurzeme», kas kļuvusi par vektoriešu himnu un visās paaudzēs iemīļotu deju. Tieši šī deja noteikusi koncerta nosaukuma izvēli – «Kur zeme mana?».

RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» dibināts 1958. gadā un ir viens no vadošajiem tautas deju ansambļiem Latvijā, kam jau vairāk nekā 50 gadu savu enerģiju un dejas mīlestību velta vienmēr nenogurdināmais ansambļa vadītājs Uldis Šteins. Ansambļa māksliniecisko sniegumu raksturo vienkāršība, dabiskums un centieni atklāt dejas sižetu.

Biļetes pieejamas uz dienas koncertu, cena – Ls 3.

Biļetes iespējams iegādāties RTU Studentu klubā, Kaļķu ielā 1, 216. kab. tālr. 67089477.

Vairāk informācijas.

16. maijs, 2012 plkst. 14:35