RTU 16. aprīlī aicina uz piekto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles»

7. aprīlis, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba san» rīko piekto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles». Tajā  kopā ar «Daba san» uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas «Dārdi», «Rikši», «Sudobri» un «Tāri». Festivālu iegavilēs balss improvizācijas māksliniece Dana Indāne. Festivāla īpašie viesi – koklētāja Laima Jansone un lietuviešu dažādu tautu pūšamo mūzikas instrumentu virtuozs Saulius Petreikis.

Atzīmējot piekto pastāvēšanas gadu, «Gaviles» ne vien ir atstājušas dzimtās mājas –  RTU, bet arī guvušas cildenāku nosaukumu, nesot Latvijas vārdu. Ikviens mūsdienīgas tautas mūzikas cienītājs 16. aprīlī plkst. 18 tiek gaidīts Spīķeru koncertzālē baudīt pavasarīgi košo festivālu.

«Kopš festivāla pirmsākumiem tā mērķis saglabājies nemainīgs – veicināt mūsdienīgi skanošas tautas mūzikas atpazīstamību. Festivāls ir satikšanās vieta spilgtākajām jauniešu postfolkloras grupām. Savukārt klausītājiem tas sola gūt svaigākās postfolkloras pavasara vēsmas un gavilējošu muzikālo baudījumu,» informē «Daba san» līdere Rūta Abaja.

Festivāls sola gan stabilas vērtības, gan pārsteigumus un īpašus viesus. Nemainīgi festivālā uzstājas tā rīkotāji – grupa «Daba San», kuri vēl nesen bija pazīstami ar nosaukumu «Vecpilsētas dziedātāji». Pasākumā muzicēs jau «Gavilēs» dzirdētās grupas – dzīvespriecīgie «Dārdi», latgaliešu temperamenta pilnie «Rikši» un tradicionālākam skanējumam uzticīgākie «Sudobri». Savukārt pirmreizēja iespēja ikvienam klausītājām būs dzirdēt festivāla jaunāko mūzikas grupu «Tāri», kuru izpildījumā dzirdams rokmūzikas pieskāriens.

Festivālu papildinās arī unikāls muzikālais kopprojekts Latvijas meistarīgās koklētājas Laimas Jansones un lietuviešu dažādu tautu pūšamo mūzikas instrumentu virtuoza Saulius Petreikis sniegumā. Negaidītus pārsteigumus sola arī balss improvizācijas māksliniece Dana Indāne, iegavilējot festivāla atklāšanu.

No plkst. 22 festivāls ar nosaukumu «Pieguļnieku Gaviles» turpināsies folkklubā «Ala Pagrabs». Senatnē pavasarī aizsākās pieguļā ejamais laiks, ko raksturoja draudzīga vakara noskaņa pie ugunskura. Šādu noskaņu festivāls vēlas piedāvāt ikvienam interesentam, ļaujot piedzīvot festivāla dalībnieku aizraujošu un brīvā improvizācijā veidotu muzikālo saspēli.

Festivāla norises īpašie atbalstītāji: RTU, kā arī folkklubs «Ala Pagrabs», bārs «CocoLoco», ierakstu studija «Lauska», «NicePlace», «Memory Water»,«ib media» «Purpurs». Informatīvie atbalstītāji: radio «NABA», «Coffee Inn». Festivālu rīko RTU Kultūras centrs un postfolkloras mūzikas grupa «Daba San».

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzes» kasēs un pirms pasākuma tā norises vietā. Biļešu cena – 7 EUR.

7. aprīlis, 2016 plkst. 16:57