RTU absolvē Latvijā pirmie diplomētie nekustamā īpašuma vērtētāji

21. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskā suniversitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma institūtu (RTU IEVF BUNĪI) absolvējuši Latvijas vēsturē pirmie diplomētie 27 nekustamā īpašuma vērtētāji.

21.01.2010.  Skatīt galeriju

bunii_big.jpgProfesore Ineta Geipele, BUNĪIdirektore: «Līdz šim tirgū bija pieejami nekustamo īpašumu vērtētāji,kuri zināšanas vērtēšanā savas kompetences ietvaros papildus jau esošaiaugstākai izglītībai bija apguvuši dažādos profesionālās pilnveideskursos, kuru ilgums parasti ir līdz pat vienam gadam. Savukārtpraktiskās zināšanas tie apguva profesionālajā praksē. Tāpēc šobrīdesam ļoti gandarīti, ka beidzot varam tirgum piedāvāt pirmos diplomētosnekustamā īpašuma vērtētājus, kas četrarpus gadu laikā ir apguvušinepieciešamās padziļinātas zināšanas vērtēšanas jomā (piemēram, finanšumatemātika, statistika, dažādi vērtēšanas mācību priekšmeti). Tirgumatdzīvojoties, šādi jaunie speciālisti būs īpaši konkurētspējīgi unpieprasīti.

Jāteic gan, ka jau šobrīd uzņēmumi, kas uzzinājušipar mūsu absolventiem, ir vērsušies pie mums institūtā, lai piedāvātutiem darbu nekustamo īpašumu vērtēšanā.»
Jānis Mežiels, SIA «Rīgasaudits» valdes priekšsēdētājs, zvērināts revidents: «No aizstāvētajiemdiplomprojektiem var secināt, ka jaunie speciālisti ļoti labi izprotnekustamo īpašumu vērtēšanas teorētiskās un praktiskās problēmas. Līdzar to, manuprāt, jaunajiem speciālistiem ir ļoti augsts profesionālaispotenciāls, kurš ļaus viņiem ne tikai veiksmīgi iesaistīties darbatirgū, bet arī pacelt profesijas prestižu kvalitatīvi augstākā līmenīun dot nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijas(LĪVA) darbībā.»

Institūta vadība informē, ka vēl līdz 29. janvārim norit uzņemšana atsevišķās studiju programmās.

21. janvāris, 2010 plkst. 15:58