RTU absolventam pasniedz prestižo Valtera Capa balvu

3. septembris, 2009

4. septembrī, slavenā izgudrotāja V. Capa dzimšanas dienā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes absolventam radioinženierim Raimondam Skurulam pasniegta Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Patentu valdes prestižā Valtera Capa balva.

03.09.2009.
 Skatīt galeriju

capa_balva.jpg

Balva R. Skurulam piešķirta par izcilu, inovatīvu izgudrojumu skaņu apstrādes tehnikas jomā. Pamati izgudrojumam likti, studējot RTU.

R. Skuruls ir izstrādājis unikālu skaņas apstrādes tehnoloģiju – pirmo pasaulē – precīzai un objektīvai skaļruņu un to sistēmu mērīšanai un automātiskai korekcijai, kura gūst aizvien lielāku atzinību pasaulē, un 2008. gadā atzīta par Latvijas Gada inovatīvāko produktu.

Raimonds Skuruls ir pazīstams skaņu inženieris, kas pirmo reizi Latvijā jaunu apskaņošanas tehnoloģiju  izmantoja jau pirms 20 gadiem, apskaņojot rokoperas «Lāčplēsis» uzvedumus. Tieši šai apskaņošanas tehnoloģijai  veltīts diplomdarbs «Trešdaļoktāvas ekvalaizers», ko R. Skuruls izstrādāja Rīgas Tehniskajā universitātē, kur studēja no 1981. līdz 1986. gadam.

RTU Elektronikas pamatu katedras vadītājs asociētais profesors Elmārs Beķeris atzīst, ka R. Skaruls bija viens no izcilākajiem tā laika Rīgas Politehniskā institūta Radiotehnikas un sakaru fakultātes studentiem un tandēmā ar savu studiju biedru a/s «SAF Tehnika» valdes priekšsēdētāju Normundu Bergu studiju laikā izstrādāja izcilu mikroprocesoru sistēmu.

Izgudrotājs Valters Caps, kura vārdā nosaukta balva, dzimis Rīgā 1905. gadā un rūpnīcā VEF realizējis savu slaveno izgudrojumu – mazāko fotoaparātu pasaulē «Minox», kuru joprojām ražo Vācijā. Valteram Capam tas bija mūža darbs. Savukārt Raimonds Skuruls pie sava izgudrojuma strādā nu jau 28 gadus.

Līdz šim Capa balva pasniegta divas reizes: 2005. gadā un 2007. gadā.

Šogad balvas pasniegšana notiks Valtera Capa dzimšanas dienā, piektdien, 4. septembrī, plkst. 15,  Latvijas Zinātņu akadēmijā, Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 3. stāvā.

Plašāka informācija par R. Skurula izgudrojumu.

3. septembris, 2009 plkst. 15:29