RTU absolvente uzvar konkursā «Lec biznesā!»

11. janvāris, 2013

«Nekā sarežģīta, tikai neviens nebija iedomājies,» laikraksta «Diena» publikācijā savu biznesa ideju raksturo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) visaptverošās kvalitātes vadības programmas absolvente Rasa Štālberga, kura kļuvusi par vienu no pieciem uzvarētājiem Hipotēku bankas rīkotajā konkursā jauniešiem «Lec biznesā!.»

R. Štālberga konkursā izcīnīja gan Ls 1000, gan mentora atbalstu. Bezmaksas konsultācijas viņa sauc par lielāko ieguvumu konkursā. Rasa pērnvasar izveidoja uzņēmumu SIA «BenitoDream», kurā šuj sieviešu pēdu zeķes jeb pēdiņas. Kad paziņas puiši sāka jautāt, kāpēc tādu nav arī viņiem, Rasa iedomājās – tas ir virziens, kurā biznesu paplašināt.  «Uztaisīju skices, draugs deva padomus, ko vīrieši valkās un ko ne, uzšuvu izmēģinājumu. Patika,» viņa turpina.

Lai virzītu šoieceri, Rasa pieteica dalību konkursā «Lec biznesā!». Patlaban viņai uzņēmumā talkā nākusi vēl viena šuvēja, pamazām top pēdu zeķu iepakojums. Bizness Rasai ir vaļasprieks, ko gan gribētos attīstīt līdz iztikas avotam, tomēr patlaban vēl jaunā uzņēmēja dienišķo maizi pelna algotā darbā.

Jautāta, kas biznesa uzsācējam ir grūtākais, Rasa pieļauj, ka daudziem jauniešiem, kam ideju ir pilna galva, nolaižas rokas, redzot, ka pie starta kapitāla tikt ir pagrūti: «Cilvēks arī baidās sākt ko jaunu – ko teiks citi, vai novērtēs produktu. Loģiski – kaut ko sākot, tu arī kļūdīsies, bet nav jābaidās riskēt.»

RTU Informācijas centrs

11. janvāris, 2013 plkst. 14:19