RTU absolventi iegūst Vācijas Vides fonda stipendijas

21. februāris, 2011

Februāra sākumā Vācijas Vides fonda (DBU – Deutsche Bundesstiftung Umwelt) birojā Osnabrukā ar ievadsemināru sākās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorantes J. Porubovas un RTU absolventes I. Ivdras stipendijas laiks Vācijas vadošajos izpētes centros.

Stipendija pētniecības darbam ir piešķirta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Vides aizsardzībasun siltuma sistēmu institūta doktorantei Jekaterinai Porubovai, kura pētīs metāna iegūšanu no biomasas Vācijas Biomasas izpētes centrā (Deutsches Biomasse Forschungs Zentrum) Leipcigā, savukārt, RTU EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta absolvente Irina Ivdra praksi atkritumu apsaimniekošanas jomā veiks Brandenburgas Tehniskajā Universitātē (Brandenburgische Technische Universität Cottbus) Kotbusā.

Uz DBU stipendijām var pretendēt cilvēki ar maģistra grādu jebkurā nozarē. Biologu, vides zinātnieku, ģeologu, ekonomistu, psihologu, juristu un citu specialitāšu pretendentiem izpētes vai prakses tēmai jābūt cieši saistītai ar vides problēmām. Vācu valodas zināšanas nav obligātas.

Informācija par DBU stipendijām.

RTU Informācijas centrs

21. februāris, 2011 plkst. 9:44