RTU absolvents stažējies Silīcija ielejā

9. janvāris, 2013

«ASV cilvēks, kura pieredzē ir divi trīs neveiksmīgi jauni uzņēmumi, tiek vērtēts atzinīgāk nekā pilnīgs iesācējs,» tā no pieredzes laikraksta «Dienas Bizness» publikācijā stāsta Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes (RTU IEVF) absolvents Artūrs Zandersons, kurš gadu stažējies Silīcija ielejā.

Artūrs strādāja pasaulē lielākajā tīro tehnoloģiju «start-up» akseleratorā «Cleantech Open.» Uz Baltijas – Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu RTU absolventu aizvedusi vēlme mācīties. Līdz tam viņš jau strādāja par konsultantu SIA «PriceWaterhouseCoopers» ar publiskā sektora konsultācijām, un radusies vēlme papildināt pieredzi ārpus Latvijas. Nejauši pamanījis BAFF konkursu, pieteicies un to izturējis.

Zinājis, ka vēlas gūt pieredzi investīciju un tīro tehnoloģiju jomā, tāpēc sākumā lūkojies uz bankām un investīciju fondiem, bet, galu galā, apsverot dažādus argumentus, nonācis pie «Cleantech Open» – bezpeļņas organizācijas, kuru dibinājuši Silīcija ielejas tīro tehnoloģiju jomas investori. Šajā organizācijā strādājot pieci algoti darbinieki un ap 1500 brīvprātīgo. Organizācija cenšas izveidot un attīstīt jaunus un veiksmīgus tehnoloģiju jomas uzņēmumus.

Uzņēmumā A. Zandersons strādājis par projekta asistentu un vēlāk par starptautiskās programmas līdzkoordinatoru. Artūra tiešie darba pienākumi bija saistīti ar IT tehnoloģijām. «Sapratu, cik liela nozīme tām ir uzņēmuma attīstībā – sistēmām, datu bāzēm, tam, kā to visu saliek, kādus rīko izmanto,» uzskaita A. Zandersons.

Pēc atgriešanās Artūrs ir apņēmības pilns Silīcija ielejas kultūru sēt arī Latvijā. Viņš cer ar vienu zīmolu apvienot jaunos uzņēmumus, kas izkaisīti pa dažādiem klasteriem, inkubatoriem, tehnoloģiju parkiem. Šāda vienota platforma ļautu vieglāk piesaistīt iespējamos investorus, no otras puses – arī informēt jaunos par iespējām, ko paver dažādas atbalsta programmas citās valstīs. Nesen arī A. Zanders ir kļuvis par uzņēmēju – konsultāciju uzņēmums SIA «CleanStart» plāno paturēt uzmanības lokā jaunos uzņēmumus, tīrās tehnoloģijas, Silīcija ieleju un pasaules plašumu.

«Dienas Bizness» pilna publikācija  «Dienas Bizness» pilna publikācija

RTU Informācijas centrs