RTU aicina piedalīties Baltijā lielākajā starptautiskajā šaha festivālā «RTU Open»

7. augusts, 2014

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina šaha spēles lietpratējus pieteikties Baltijā lielākajam starptautiskajam šaha festivālam «RTU Open», kurš no 15. līdz 24. augustam norisināsies Rīgā, vienkopus pulcējot pasaules labākos šahistus.

Pieteikties dalībai līdz pat festivāla sākumam var, aizpildot pieteikuma anketu oficiālajā pasākuma mājaslapā. Visos sacensību turnīros tiks skaitīts starptautiskais ELOreitings. Festivāla balvu fonds – 25 000 EUR. No tiem 18 300 EUR paredzēti galvenajam A turnīram, kura uzvarētājs saņems 3000 EUR. A turnīrs ir iekļauts pasaules Šaha profesionāļu asociācijas (Association of Chess Professionals) tūrē.

««RTU Open» ir lielākais un spēcīgākais klasiskā šaha festivāls Baltijas valstīs. Esam palielinājuši balvu fondu un piesaistījuši tāda līmeņa lielmeistarus, kas Rīgā nav spēlējuši klasisko šahu kopš 1995. gada. Ir arī mainīta sacensību norises vieta, un šogad turnīri notiks  Starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala», kur iespējams komfortabli uzņemt visus festivāla dalībniekus,» saka «RTU Open» turnīra direktors
Egons Lavendelis.

Festivālā varēs startēt sešos dažādos turnīros. Profesionāliem šaha spēlētājiem paredzēts A turnīrs, kas notiks no 16. līdz 24. augustam. Uzto šogad pieteikušies pasaulē pazīstami šaha lielmeistari – pasaules vicečempions Aleksejs Širovs (Latvija, 39. vieta pasaules rangā), Ričards Rapports (Ungārija, 45. vieta pasaules rangā) un Eiropas čempions Daniels Fridmans (Vācija).

Savukārt amatieri varēs startēt vairākos īsākos turnīros atkarībā no dalībnieka individuālā reitinga. B turnīrs notiks no 18. līdz 24. augustam, C turnīrs – no 16. līdz 19. augustam,  D turnīrs – no 21. līdz24. augustam. Savukārt E turnīrs, kas notiks pirmo reizi un kurā varēs piedalīties plašāks šahistu loks, norisināsies no 21. līdz 24. augustam.Festivāla pirmajā dienā, 15. augustā, būs iespēja piedalīties arī F turnīrā jeb atklātajās ātrspēles sacensībās.

Festivāls šogad notiks jau ceturto reizi, kopumā pulcējot ap 400 dalībnieku. Pērn tajā piedalījās tādi ievērojami šahisti kā Bartošs Sočko (Polija) un Monika Sočko (Polija), Igors Kovaļenko (Latvija), JansEhlvests (ASV) un Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija). Galvenais turnīrs pulcēja 173 dalībniekus no 28 valstīm, tostarp 27 lielmeistarus un 85 titulētus šahistus.

Detalizēta informācija par turnīru  atrodama festivāla mājas lapā. Skatītājiem ieeja brīva.

RTU Komunikācijas nodaļa

7. augusts, 2014 plkst. 11:53