RTU aicina uz Baltijā lielāko starptautisko šaha festivālu «RTU Open 2014»

12. augusts, 2014

No 15. līdz 24. augustam Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala» notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētais Baltijā lielākais starptautiskais šaha turnīrs «RTU Open 2014», vienkopus pulcējot vairāk nekā 400 šahistu no visas pasaules. Tajā piedalīsies gan amatieri, gan tik augsta līmeņa šaha lielmeistari, kādi klasisko šahu Latvijā nav spēlējuši kopš 1995. gada. Skatītājiem ieeja brīva.

Festivāla atklāšana notiks sestdien, 16. augustā, plkst. 15. 30  un tajā piedalīsies RTU vadība un Latvijas šaha federācijas (LŠF) prezidents Pēteris Šmidre. Tiks nodrošinātas arī līderu spēļu tiešraides, kuras varēs vērot festivāla mājaslapā un LŠF mājaslapā.

Festivālā varēs startēt sešos dažādos turnīros. Profesionāliem šaha spēlētājiem paredzēts A turnīrs, kas notiks no 16. līdz 24. augustam. A turnīrs ir iekļauts pasaules Šaha profesionāļu asociācijas (Association of Chess Professionals)tūrē. Uz to šogad pieteikušies pasaulē pazīstami šaha lielmeistari – pasaules vicečempions Aleksejs Širovs (Latvija, 39. vieta pasaules rangā), Ričards Rapports (Ungārija, 45. vieta pasaules rangā) un Eiropasčempions Daniels Fridmans (Vācija), kā arī visi Latvijas vīriešu šaha izlases dalībnieki, kuri patlaban cīnās Pasaules šaha olimpiādē Norvēģijā.

Savukārt amatieri varēs startēt vairākos īsākos turnīros atkarībā no dalībnieka individuālā reitinga. B turnīrs notiks no 18. līdz 24. augustam, C turnīrs – no 16. līdz 19. augustam,  D turnīrs – no 21. līdz 24. augustam. Savukārt E turnīrs,kas notiks pirmo reizi un kurā varēs piedalīties plašāks šahistu loks, norisināsies no 21. līdz 24. augustam. Festivāla pirmajā dienā, 15. augustā, būs iespēja piedalīties arī F turnīrā jeb atklātajās ātrspēles sacensībās.

Dalībai festivālā iespējams pieteikties līdz pat festivāla sākumam, aizpildot pieteikuma anketu festivāla mājaslapā. Festivāla balvu fonds – 25 000 EUR. No tiem 18 300 EUR paredzēti galvenajam A turnīram, kura uzvarētājs saņems 3000 EUR.

Festivāls šogad notiks jau ceturto reizi. Pērn tajā piedalījās tādi ievērojami šahisti kā Bartošs Sočko (Polija) un Monika Sočko (Polija), Igors Kovaļenko (Latvija), Jans Ehlvests (ASV) un Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija). Galvenais turnīrs pulcēja 173 dalībniekus no 28 valstīm,tostarp 27 lielmeistarus un 85 titulētus šahistus.

RTU Komunikācijas nodaļa

12. augusts, 2014 plkst. 14:34