RTU aicina uz Latvijas Studentu teātra dienām 2017

8. marts, 2017

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) no 17. līdz 19. martam svin pilngadības svētkus Latvijas Studentu teātra dienām, kas šogad veltītas tematam «Sapņi». Tajās ar iestudējumiem piedalīsies Latvijas augstskolu un jauniešu teātri, un teātra skati vērtēs profesionāla žūrija. Visu triju dienu pasākumi notiks RTU Lielajā aulā un RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

«Šā gada tēma veltīta sapņiem, lai režisorus un dalībniekus caur dzejas kompozīcijām, lugu iestudējumiem, parafrāzēm un improvizācijām aicinātu satvert, piepildīt un izvērtēt teātra kopīgos, arī personīgos ideālus. Interesants ir jautājums, vai sapnis vispār ir piepildāms, varbūt tas mūžam paliks tikai vīzija?» teātra dienu būtību atklāj RTU Kultūras centra vadītāja Asja Visocka.

Studentu teātra dienas festivālu 17. martā plkst. 19 atklās VEF Kultūras pils ansamblis «Rīgas pantomīma» ar jauniestudējumu «No spēles līdz spēlītei» režisora Andra Apiņa režijā un jaunatnes teātris «Inspire» ar Viljama Šekspīra traģēdiju krievu valodā «Romeo un Džuljeta» Svetlanas Baravikovas režijā.

18. martā plkst. 11 aktrise Venta Vecumniece atklās teātru skati, kurā ar izrāžu fragmentiem līdz pat plkst. 18 piedalīsies deviņi uzaicinātie studentu un jauniešu teātri. Skates starplaikos žūrija, režisori un citi interesenti piedalīsies diskusijā «Pirmie iespaidi», savukārt plkst. 18.30 sāksies apbalvošana, kurā nosauks gada labāko studentu teātri, labāko aktieri un aktrisi, kā arī piešķirs žūrijas speciālbalvas un pasniegs ceļojošo balvu «Sudraba āksta cepure».

Šogad teātrus vērtēs aktrise, režisore, Latvijas Kultūras akadēmijas pedagoģe Anita Sproģe, interneta žurnāla «Satori» redaktore Anna Andersone, Jaunā Rīgas teātra režisors Gatis Šmits, RTU Kultūras centra vadītāja Asja Visocka.

Festivāla pēdējā dienā, 19. martā, norisināsies teātra meistarklases ar aktieri Jāni Kroni un vienu no daudzsološajām latviešu horeogrāfēm Kristīni Brīniņu.

Latvijas Studentu teātra dienas rīko RTU Kultūras centrs ar RTU, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, RTU Attīstības fonda, RTU Studentu parlamenta, RTU Zinātniskās bibliotēkas, Dailes teātra, Jaunā Rīgas teātra, Dirty Deal teatro, Latvijas Nacionālā teātra, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra un apgāda «Kontinents» atbalstu.

Festivāla programma

RTU Sabiedrisko attiecību departaments