RTU APF studenti ar bērniem rada nākotnes pilsētu

19. augusts, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) studenti viesojās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS), lai bērniem organizētu radošās darbnīcās, kurās tapa nākotnes pilsēta.

RTU APF studenti uz BKUS devās ar mācību procesa laikā tapušajiem maketiem, lai dāvātu tos bērniem, kā arī – sniedza iespēju tiem dažas stundas iejusties arhitekta lomā un izveidot savu māju. Studenti bija sagatavojuši daudz krāsainu materiālu un maketu sagataves –pelēkas kartona mājiņas. Bērniem arhitekta loma ļoti iepatikās – ar lielu interesi un radošumu pievērsās māju gatavošanai.

Kad mājiņasbija gatavas, tās izvietoja uz vairākām lielām planšetēm un izveidoja pilsētiņu. Uz planšetēm tika likti gan studentu dāvinātie maketi, gan bērnu izveidotie, kā arī kopā ar bērniem izgatavotie koki, mašīnas un kuģi. Izveidotā pilsētiņa paliks bērnu slimnīcas bibliotēkā, un bērni varēs tajā spēlēties.

«Ēku maketi, kurus dāvinām, nav tikai studiju darbi. Tie ir vizualizēti daudzu cilvēku sapņi un domas, kas varturpināt sapņot un lolot, jo fantāzijai un radošumam nav robežu. Tā vietā, lai ļautu maketiem noputēt māju bēniņos un istabu stūros, mēs vēlējāmies tos dāvināt bērniem, lai kopīgi radītu nākotnes pilsētu. Kopīgā darbošanās radošajās darbnīcās iepriecināja bērnus, un izveidotā pilsēta ir kļuvusi par iemīļotu rotaļu stūrīti. Un varbūt kāds no bērniem atklās savas radošās spējas un, iespējams, arī nākotnes profesiju,» stāsta RTU APF studente Marta Kulitāne.

RTU Informācijas centrs

19. augusts, 2013 plkst. 17:02