RTU asociētā profesore kļūst par Latvijas Nacionālās kravas ekspeditoru un loģistikas asociācijas prezidenti

4. jūnijs
RTU asociētā profesore Ingūna Jurgelāne-Kaldava (centrā). Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes studiju virziena «Transporta pakalpojumi» direktore asociētā profesore Ingūna Jurgelāne-Kaldava ievēlēta par Latvijas Nacionālās kravas ekspeditoru un loģistikas asociācijas (LAFF) prezidenti, kas ļaus vēl vairāk stiprināt nozares un universitātes sadarbību.

Jau darbojoties Latvijas Darbu devēju konfederācijas (LDDK) Transporta un loģistikas nozares ekspertu padomē kā priekšsēdētāja vietniece un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pakalpojumu padomes sastāvā, I. Jurgelāne-Kaldava ir veiksmīgi veidojusi sadarbības tīklu starp ar nozares pārstāvjiem, institūcijām un izglītības iestādēm.

Izveidojot studiju virzienu «Transporta pakalpojumi», no 2023. gada RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti var iegūt pilna spektra augstāko izglītību loģistikā – to nodrošina pirmā līmeņa profesionālās studiju programma «Loģistika», bakalaura studiju programma «Uzņēmējdarbības loģistika» un profesionālā maģistra studiju programma «Loģistika un piegādes ķēdes drošība». Programmas veidotas ciešā sadarbībā ar nozari, ņemot vērā tirgus pieprasījumu pēc augsta līmeņa speciālistiem ar profesionālo kompetenci loģistikas nozarē, un Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes, kas apliecina, ka arī nākotnē arvien palielināsies vajadzība pēc transporta un loģistikas nozares profesionāļiem. Paralēli tam nozares profesionāļi fakultātē arvien var papildināt zināšanas tālākizglītības un profesionālās pilnveides kursos. Līdz ar to RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte nostiprinās kā loģistikas izglītības izcilības centrs Latvijā.

LAFF apvieno Latvijas kravas ekspeditorus un muitas noliktavu turētājus, lai pilnveidotu un attīstītu kravas ekspedīcijas, transporta un loģistikas pakalpojumus Latvijā. Tā piedalās likumdošanas un normatīvo aktu sagatavošanā nodokļu politikas, muitas likumdošanas un citās jomās, risina dažādas problēmas un sniedz konsultācijas, kas saistītas ar klientu attiecībām, apdrošināšanu, muitas un nodokļu likumdošanu, juridiskiem jautājumiem utt. LAFF arī sadarbojas ar citām Latvijas un ārvalstu nozares organizācijām, organizē profesionālas mācības izsniedz sertifikātus, kas apliecina ekspeditora kompetenci un atbildību, un citus Starptautiskās kravu ekspeditoru asociācijas (FIATA) dokumentus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. jūnijs plkst. 16:40