RTU Attīstības fonds, RTU SP un «Grindeks» fonds kopīgi rosinās interesi par tehnisko jaunradi

7. novembris, 2012

Veicinot bērnu un jauniešu zināšanas un interesi par tehniskām lietām, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds sadarbībā ar AS «Grindeks» fondu «Zinātnes un izglītības atbalstam» un Studentu parlamentu (SP), šā gada 9. novembrī aizsāk izglītojošu nodarbību ciklu «Tehniskā jaunrade skolās». Projekta ietvaros RTU studentu komanda un AS «Grindeks» pārstāvji viesosies Latvijas skolās, kurās tehniskās jaunrades iespējas skolēniem nav plaši pieejamas.

Projekta galvenais mērķis ir piedāvāt jauniešiem iespēju radoši un tehniski attīstīties, dot impulsu jaunrades attīstībai skolās. Jauniešos tiks rosināta interese par tehnisko jaunradi, inženierzinātnēm un dabas zinātnēm, kā arī attīstītas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas robotikas, mehānikas, elektronikas un ķīmijas jomā. Nodarbībās ir iecerēts bērniem pasniegt teorijas mācību stundu fizikas, ķīmijas un elektronikas priekšmetos. Lai attīstītu jauniešu praktiskās iemaņas, būs iespēja izveidot savu braucamrīku, robotu un elektronikas ierīci. «Grindeks» pārstāvji nodarbībā demonstrēs dažādus ķīmijas eksperimentus, piemēram, tiks demonstrētas oksidēšanās-reducēšanās reakcijas, krāsu reakcijas u. c.

«Grindeks» fonda «Zinātnes un izglītības atbalstam» mērķis ir stimulēt jauniešu interesi par tehniskajām nozarēm un vēlmi apgūt inženiertehniskās zinātnes, dabas zinātnes un farmāciju. Šīs sadarbības ietvaros «Grindeks» fonds pievienosies RTU pārstāvjiem, apciemojot Latvijas jauniešus un rosinot viņu tehniskās jaunrades procesu.

Projekta laikā ar radošajām darbnīcām RTU studenti un «Grindeks» pārstāvji viesosies četrās Latvijas vispārizglītojošās skolās – Zaķumuižas pamatskolā, Pilsrundāles vidusskolā, Kalnciema vidusskolā un E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolā.

Pirmā atklāšanas nodarbība norisināsies 9. novembrī plkst. 14, Zaķumuižas pamatskolā, Ropažu novada Zaķumuižā, Skolas ielā 3.

Papildu informācija:
Inguss Blaudums,