RTU Betona mehānikas laboratorija uzvarējusi Betona olimpiādē

29. maijs, 2009

RTU Būvniecības fakultātes Betona mehānikas laboratorija ir uzvarējusi IX Betona olimpiādē, kas 28. maijā norisinājās LU Polimēru mehānikas institūtā.

29.05.2009.

Olimpiādē piedalījās betona ražotāji un būvnieki, kas olimpiādesorganizatoriem iesniedza trīs betona paraugus. Olimpiādes laikā tikanoteikta visu triju betona paraugu stiprība un izrēķināts vidējaisstiprības rādītājs.

Uzvarētāju – RTU Betona mehānikas laboratorijas vidējā triju betonaparaugu stiprība bija 187,4 megapaskāli (MPa), 2. vietas ieguvēju – RTUBūvniecības fakultātes studentu grupas vidējā triju betona paraugustiprība bija 163,85 MPa, un 3. vietas ieguvēju – SIA «Baltijas Betons»vidējā triju betona paraugu stiprība bija 133 MPa.

Visstiprākais Individuāli stiprākais betona paraudziņš ir bijis 2.vietas ieguvējiem – studentu grupai – paraudziņa stiprība mērāma 193,76MPa*.

Pirmās trīs vietas ir aprēķinātas, mērot katra dalībnieka iesniegtostrīs betona paraugus un pēc tam aprēķinot visu triju mērījumu laikāiegūto vidējo betona stiprību.

Latvijas Betona savienības valdes priekšsēdētājs Videvuds Lapsauzsver, ka Betona olimpiādi ir iespējams pielīdzināt tehniskajiemsporta veidiem, un norāda, ka nākotnē ir iecerēts veidot tādus betonaparaugus, kuru stiprība pārsniedz 200 MPa*.

Betona paraugi ražotājiem jāmarķē ar firmas nosaukumu unizgatavošanas datumu. Testēšanai atvestos betona paraugus speciālistipārbaudīs ar LU Polimēru mehānikas institūta 5000 kN jaudīgo presi.Betona olimpiādes uzvarētājs un 2009. gada čempions būs testēšanasgaitā noteiktā stiprākā betona parauga ražotājs.

Konferenci rīko Latvijas Betona savienība, finansiāli atbalsta RTUBF, Betona mehānikas laboratorija un Latvijas Betona savienībaskorporatīvie biedri: SIA «Primeks», SIA «Grods», A/S «BMGS», SIA«Ventspils MB», SIA «Saldus MB», SIA «ATF Būve», SIA «SIKA Baltic», SIA«SEMTU», kā arī ilggadējie Latvijas Betona savienības biedri.

29. maijs, 2009 plkst. 22:34