RTU Bigbends koncertā svinēs savu pirmo dzimšanas dienu

15. decembris, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bigbends koncertā atzīmēs savu pirmo dzimšanas dienu. Mākslinieciskais vadītājs – Jānis Amantovs. Bigbenda skanējumu papildinās burvīgās balss īpašniece, talantīgā džeza mūzikas vokāliste Inese Bērziņa. Koncertu vadīs Latvijas Radio 2 ētera balss un TV personība Velga Vītola-Amantova. Koncerts notiks svētdien, 20. decembrī, plkst. 17 Rīgā, RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1. Ieejas maksa – 3 EUR.

Koncertā Bigbends atskatīsies uz gada laikā paveikto, koncerta pirmajā daļā izpildot labākos skaņdarbus no iepriekšējās sezonas repertuāra – skanēs gan tradicionālais svings, gan latino, gan mūsdienu estrādes mūzika. Koncerta otrā daļa tiks ieturēta adventes laika noskaņās – Bigbends atskaņos populāras Ziemassvētku melodijas džeza aranžējumos.

RTU Bigbends dibināts 2014. gada rudenī. Patlaban kolektīvā apvienojušies ap 18 mūziķu, kuri kopīgi pilnveido improvizācijas un solo muzicēšanas prasmes. Kolektīvs izpilda mūziku swing, rock, boogie, funk, bossa nova stilā. Bigbends gada laikā paspējis gan muzicēt kopā ar citiem RTU mākslinieciskajiem kolektīviem RTU pasākumos, gan uzstāties starptautiskos džeza mūzikas koncertos, tostarp starptautiskajā džeza festivālā «Saulkrasti Jazz Festival». Lai pilnveidotu Bigbenda dalībnieku muzikālo  talantu džeza mūzikā, vasarā sadarbībā ar džeza mūzikas lietpratēju, trompetes virtuozu Sašu Dišeinu (Sacha Duchaine) no Francijas noorganizētas arī meistarklases. 2016. gada pavasarī Bigbends plāno klausītājiem Latvijas reģionos atskaņot koncertprogrammu, kurā skanēs latviešu komponistu daiļrade.

15. decembris, 2015 plkst. 9:06