RTU docente Anita Meldere aicina uz personālizstādi Madonā

23. septembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) Tēlotājas mākslas katedras vadītājas docentes Anitas Melderes personālizstāde «Satikšanās» līdz 2016. gada 23. oktobrim apskatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē Skolas ielā 10a, Madonā.

Personālizstāde «Satikšanās» iecerēta kā atskats uz agrīnajiem darbiem, kas veidojuši Anitas Melderes rokrakstu. Vienīgi tas šobrīd jau skatāms citā izteiksmes formā, krāsai un triepienam kļūstot par galvenajiem izteiksmes līdzekļiem. Šo gadu laikā  gleznotājas palete ir mainījusies, un tajā bieži dominē tumšāki toņi. Turklāt triepiens kļuvis vēl iedarbīgākās, radot ekspresīvu, nereti pat dramatisku iespaidu.

Ekspozīciju veido darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Latvijas Mākslinieku savienības (LMS), Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, kā arī privātkolekcijām un pašas autores īpašuma. Šis ir noslēdzošais posms izstāžu sērijā, ko pēdējo divu gadu laikā māksliniece realizēja Latvijas muzejos un izstāžu telpās, iepazīstinot ar savu mākslu skatītājus reģionos.

Anita Meldere dzimusi 1949. gada 18. maijā Rīgā. No 1961. līdz 1967. gadam mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, no 1967. līdz 1973. gadam studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā, ko pabeigusi gleznotāja Eduarda Kalniņa vadībā ar diplomdarbu «Saulē un vējā». Jau studiju gados piedalījusies izstādēs, savukārt 1973. gadā uzņemta LMS. Šobrīd līdzās aktīvam radošajam darbam strādā RTU kā vadītāja un docente APF Tēlotājas mākslas katedrā. Mākslinieces darbi atrodas LNMM, LMS, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāle ir atvērta darba dienās, izņemot pirmdienas. Otrdienās, ceturtdienās un piektdienās darba laiks ir no plkst. 10 līdz 17, trešdienās no plkst. 10 līdz 18, sestdienās un svētdienās no plkst. 10 līdz 16.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

23. septembris, 2016 plkst. 9:30