RTU doktoranti saņem Šveices Stipendiju fonda stipendijas

12. aprīlis, 2013

RTU doktorantūras studenti Alīna Nešcerecka un Nikolajs Toropovs saņēmuši Šveices Stipendiju fonda finansējumu, kas doktorantiem un jaunajiem zinātniekiem nodrošina atbalstu pētījumu veikšanai Šveices zinātniskajās institūcijās.

RTU 1. kursa doktorante Alīna Nešcerecka ar piesķirtās stipendijas atbalstu  Dr. Frederika Hammes vadībā gadu veiks pētījumus dzeramā ūdens bioloģiskās stabilitātes novērtēšanā EWAG (Eidgenössische Anstalt für Wasserversorgung, Abwasserreinigung und Gewässerschutz), kas ir viens nopasaules vadošajiem ūdens izpētes centriem.

Nikolajs Toropovs – arī RTU 1. kursa doktorants –  profesora Pietro Lura vadībā pētīs perspektīvus augstas efektivitātes betona veidus ar nano-modifikatoriem un speciālām šķiedrām, un to uzvedību augstās temperatūrās. Sadarbības ietvaros paredzēts apgūt un izmantot pasaules līmeņa jaunākās pārbaudes tehnoloģijas, kas izstrādātas Šveices Materiālu zinātnes un Tehnoloģiju federālajā institūtā EMPA (Eidgenössische Materialprüfungs- und Forschungsanstalt).

Šveices Stipendiju fonda konkursā tika iesniegti 170 projekti, no tiem atbalstu saņēma seši Latvijas, pieci Igaunijas, 23 Polijas, 24 Rumānijas, 14 Čehijas un astoņī Bulgārijas projekti.

Šveices Stipendiju fonds Latvijā plāno izsludināt vēl vismaz divus konkursus: 2013. gada 1. septembrī un 2014. gada pavasarī, tapēc VIAA (Šveices Stipendiju fonda koordinējošā institūcija Latvijā) aicina savlaicīgi meklēt partnerus Šveicē un pieteikties uz konsultācijām VIAA, rakstot uz e-pastu .

RTU Zinātnes prorektora dienests

12. aprīlis, 2013 plkst. 10:36