RTU frisbijisti izcīna zeltu un sudrabu

16. marts, 2011

Nedēļas nogalē notikušajā Studentu frisbija čempionātā RTU vīriešu pirmā komanda deviņu komandu konkurencē izcīnīja zeltu, RTU sieviešu komanda astoņu komandu konkurencē izcīnīja sudrabu un RTU vīriešu otrā komanda ieguva Spēles gara balvu.

Vīriešu komandas

Izcīnot zeltu, RTU vīriešu komanda lauza pēdējo divu gadu finālu lāstu par piedzīvotajiem zaudējumiem Liepājas Universitātes komandai. Tomēr ceļš uz uzvaru nebija viegls.

Pirmajā grupas spēlē tika izcīnīta uzvara pret čempionāta jaunpienācēju – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandu ar rezultātu 11:4. Otrajā spēlē bija jātiekas ar vienu no čempionāta melnajiem zirdziņiem – Rīgas Tehniskās koledžas (RTK) komandu. Ātrā spēlē tika piedzīvots zaudējums 7:11, kas RTU komandai pārdomāt spēles plānu. Nākamā spēle bija jāaizvada pret Latvijas Universitātes komandu. Pēc zaudējuma pret RTK mainītā spēles taktika ļāva noslēgt pirmo čempionāta dienu ar uzvaru (11:9).

Spēļu otrā diena ceturtdaļfinālā saveda kopā abas RTU komandas, kuru spēkošanās beidzās ar rezultātu 10:6 RTU1 labā. Lai turpinātu cīņu par zelta medaļām, RTU puišiem jau pusfinālā bija jāpārvar latiņa, kura bijusi par augstu divus pirmos čempionāta gadus – bija jāuzveic LiepājasUniversitātes (LiepU) komanda. Spēli pārliecinošāk iesāka RTU komanda, tomēr drīz vien LiepU atkaroja zaudētos punktus un, nonākot līdz noslēdzošajam punktam, rezultāts uz tablo rādīja 9:9, uzbrukums RTU. Pacietīgi izspēlējot pēdējo punktu, ātrā, fiziskā, bet tomēr ļoti godīgāspēlē tika gūta emocionāla uzvara.

Finālā bija jātiekas ar komandu, par kuras spēlētāju prasmēm un varēšanu bija zināms vismazāk – Viļņas Pedagoģijas universitātes komandu(VPU), kura finālā, tāpat kā RTU, bija tikusi, izspraucoties caur adatas aci. Spēli veiksmīgāk iesāka VPU, tomēr veiktās izmaiņas aizsardzības taktikā drīz vien vadībā ļāva izvirzīties RTU. Par spīti lietuviešu skaļajam fanu pūlim, ko veidoja futbola turnīru aizvadījusi Lietuvas jauniešu komanda, RTU tomēr izdevās noturēt vadību un beidzot izcīnīt čempionāta zeltu.

RTU otrā komanda čempionātā izcīnīja 6. vietu, taču galvenais ieguvums bija parādītais komandas gars, godīgā spēle un cieņa pret pretinieku, kas tika novērtēta, piešķirot Spēles gara balvu.

Sieviešu komanda

Smagi par sudraba medaļām nācās pasvīst arī RTU sieviešu komandai. Čempionāta pirmo spēli meitenes aizvadīja pret Vidzemes Augstskolas komandu (ViA). Spēlē tika gūta pārliecinoša uzvara ar 11:3. Otrā spēle jau bija daudz nopietnāka, jo bija jāspēkojas ar komandu, kas bija reālapretendente uz vietu finālā. Tas atspoguļojās arī rezultātā – 9:8, uzvara tomēr mūsējām. Diemžēl apturēt pārliecinošās LU spēlētājas nebijaiespējams un tika piedzīvots zaudējums – 11:4. Tas nozīmēja, ka, lai cīnītos par zelta medaļām, zaudēt vairs nedrīkstēja. Garās dienas pēdējāspēle bija jāaizvada pret LieU sieviešu komandu. Abām komandām spēlējotuz spēku izsīkuma robežas, par mata tiesu spēcīgākas tomēr izrādījās rīdzinieces – 9:8.

Čempionāta otrajā dienā RTU bija jāaizvada pēdēja grupas spēle pret RSU. Lai gan RSU agrajā rīta stundā izdevās noturēties pieklājīgā distancē no RTU, tomēr vietu finālā jau nodrošinājušās RTU meitenes svinēja uzvaru – 11:7.

Finālspēli pārliecinoši iesāka LU frisbijistes. Lai gan RTU dažādi centās pārsvaru samazināt, tomēr vairāku LU spēlētāju lielā pieredze un dabas dotais tika tomēr izcīnītas sudraba medaļas.

Liels paldies par atbalstu RTU Sporta katedrai un Viktoram Bonderam, kas turpina atbalstīt RTU komandu startus Latvijas Studentu frisbija čempionātos!

Vairāk informācijas par Studentu čempionātu un frisbiju Latvijā.

16. marts, 2011 plkst. 10:57