RTU futbolisti uzvar un kāps uz UEFA skatuves

28. oktobris, 2013
.
.
.

Šie ir tikai daži atslēgas vārdi, kas izgaismo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) futbolistu «RTU FC» uzvaru Latvijas 2. līgas čempionāta finālā pret JFK «Saldus». Iegūto kausu, medaļas un jauno čempionu fotogrāfiju nosauksim par šā panākuma aksesuāriem, jo priekšplānā izvirzās stāsts par iespējām – tiesības nākamgad piedalīties Latvijas 1. līgas čempionātā un Eiropas  Futbola asociāciju savienības (UEFA) organizētajās «Regions Cup» sacensībās.

Šim mačam, kas notika 27. oktobrī Olaines pilsētas stadionā, tika pievērsta arī pastiprināta Latvijas Futbola federācijas (LFF) uzmanība – tika nodrošināta spēles tiešraide teksta režīmā, bija pieejami komandu pieteikumi un 2. posma apakšgrupas turnīra statistika.

Pirmajā puslaikā spēles protokolā atzīmējās tikai RTU futbolisti, veicot divas spēlētāju maiņas un 38. minūtē izvirzoties vadībā ar 1:0 – vārtus guva Mihails Jankovskis. Savukārt otrajā puslaikā abas komandas klātesošajiemnodemonstrēja īstu futbola izrādi – spēlētājiem trīs reizes tika parādīti «plāksteri» jeb dzeltenās kartītes un… 92. minūtē Vladislavs Seļivanovs, gūstot otros vārtu RTU labā, salikta visus punktus uz «i». Tomēr spēle ar to vēl nenoslēdzās – JFK «Saldus» futbolists Aivis Pone, saņemot sarkano kartiņu, tika noraidīts.

Atgādinām, ka septembrī «RTU FC» komanda uzvarēja arī Rīgas Futbola čempionātā. RTU futbolistu sasniegumus ir novērtējis arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, aicinot komandu un tās pārstāvjus uz pieņemšanu ceturtdien, 31. oktobrī,plkst. 13.