«RTU BEST» uzvarētāja: «Pietrūka inženiera zināšanu, tāpēc iestājos RTU»

7. marts, 2013

Desmito «RTU BEST» inženieru sacensību konstruēšanas kategorijas uzvarētāju «BTBTBTB» komandas dalībniece un Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes (RTU BF) studente Karina Kaše žurnāla «Ir» publikācijā stāsta par savu izvēli studēt RTU: «Azarts risināt jebkuras inženiertehniskās problēmas, lai padarītu dzīvi ērtāku un modernāku, mani mudina mācīties un iet tālāk».

Komanda «BTBTBTB» izstrādāja inženiertehnisko projektu, iekļaujot tajā konstrukcijas rasējumus un aptuvenās izmaksas. Komandas izveidotās konstrukcijas slodzes izturība izrādījās otra lielākā, tomēr tās vispārīgā risinājuma kvalitāte bija galvenais nosacījums, lai žūrija tai piešķirtu pirmo vietu. «Ja vajadzētu būvēt un ekspluatēt reālā dzīvē, konstrukcija būtu mazliet jāmaina, jo vējš nekad nepūš vienā virzienā,» stāsta Karina.

«BTBTBTB» ar uzvarētājiem situācijas analīzes kategorijā «4 pipari» komandu piedalīsies «Baltijas BEST» inženieru sacensībās, kas norisināsies no 2013. gada 5. līdz 9.maijam Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā. Tur komandas sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz «Eiropas BEST» inženieru sacensību finālu, kas norisināsies no 2013. gada 1. līdz 9. augustam Polijas pilsētā Varšavā.

Publikācija «IR» 07.03.2013. 868.46 Kb

RTU Informācijas centrs