RTU IEVF studentu komanda uzvarējusi erudītu konkursā «RTU Spice 2015»

13. oktobris, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes (RTU IEVF) studentu komanda –  Zanda Apīne, Oskars Niks Mālnieks, Maksims Svjastins, Andis Baltgalvis un kapteine Indra Pētersone – uzvarējusi 18. starpfakultāšu erudītu konkursā «RTU Spice 2015», balvā saņemot ceļojumu uz Austriju, kur viņiem būs iespēja šā gada nogalē baudīt Ziemassvētku noskaņas.

Konkursa laikā deviņu RTU fakultāšu studentu komandas un RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) komanda  visas dienas garumā sacentās astoņu dažādu uzdevumu risināšanā un izpildē, pārbaudot studentu zināšanas, erudīciju un radošumu. Latvijas Radio spēles «Lieliskais piecnieks» vadītājs un prāta spēļu speciālists Ivo Krumholcs pārbaudīja dalībnieku erudīciju, Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu telpās tika pārbaudītas dalībnieku vēstures zināšanas, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un RTU centrālajā ēkā dažādos uzdevumos tika izvērtēts radošums, savukārt RTU rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka klātbūtnē komandu kapteiņi uzdevumā «Ceļā uz Latvijas simtgadi» aizstāvēja savas idejas, kā RTU sagatavoties un atzīmēt Latvijas simto dzimšanas dienu 2018. gadā.

IEVF studenti sacensībās izpelnījās erudītākās komandas titulu Ivo Krumholca jautājumos, saņemot viņa uzaicinājumu uz radiospēli «Lieliskais piecnieks»,  pierādīja sevi visspožāk kā smalkākā stila pārzinātāji konkursā «Dress kods», kā arī izveidoja pārdomātāko un skanīgāko komandas prezentācijas dziesmu.

Otro vietu konkursā ieguva RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) studentu komanda – Sintija Erte, Katrīna Sproģe, Helmuts Nežborts, Jānis Lielmanis un kapteinis Matijs Babris. Viņi vislabāk atklāja tērpu dizaina vēstures zināšanas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Savukārt trešo vietu izcīnīja Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studentu komanda – Toms Gulbis, Indriķis Mežulis, Sintija Girgensone, Kristens Raščevskis un kapteinis Ingus Liparts. Viņi izrādījās labākie tērpu modelēšanas konkursā «Avangards», izveidoja veiksmīgāko RTU suvenīru un demonstrēja plašākajās zināšanas Latvijas Okupācijas muzeja sagatavotajā «Vēstures turnīrā».

Savukārt pārliecinošākā kapteiņa titulu konkursā «Ceļā uz Latvijas simtgadi» ieguva Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu komandas kapteinis Elvijs Rasčevskis. Pirmo reizi konkursā piedalījās arī RTU IZV skolēnu komanda, kura izcīnīja godpilno 4. vietu.

rtu_spice_october_10__2015-267.jpgKonkurss norisinājās sestdien, 10. oktobrī. Konkursu organizēja RTU Kultūras centrs, atbalstīja RTU, fakultātes, RTU Attīstības fonds, RTU Zinātniskā bibliotēka, RTU Studentu parlaments, Dailes teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Operetes fonds, apgāds «Kontinents», Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Latvijas Okupācijas muzejs, kafejnīca «Diogens», «CanvasWay», «LOCKaction».

RTU Komunikācijas nodaļa

13. oktobris, 2015 plkst. 15:59