RTU izstādē «Skola 2010» prezentē 125 studiju programmas

19. februāris, 2010

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar 125 studiju programmu prezentācijām piedalīsies 16. starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2010», kas no 25. februāra līdz 28. februārim notiks starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

25.02.2010.  Skatīt galeriju

RTU studenti un mācībspēki starptautiskajā izglītības izstādē «Skola2010» sniegs informāciju par dienas, vakara un neklātienesinženierzinātņu studiju norisi un uzņemšanas noteikumiem 54pamatstudiju (bakalaura un koledžas), 49 augstākā līmeņa (maģistra) un22 doktora studiju programmās, ko var apgūt astoņās RTU fakultātēs, RTUValodu institūtā, RTU Rīgas Biznesa skolā un RTU filiālēs Daugavpilī,Liepājā, Ventspilī.

RTU stendā notiks arī RTU studentu un mācībspēku izstrādātu produktudemonstrācija. Izstādes apmeklētāji varēs pārliecināties, kainženiertehniskie risinājumi ir izmantojami visās jomās, pat rotudarināšanā. Liekot lietā radošo talantu un fantāziju, ikviens varēsiemācīties izveidot interesantus suvenīrus – piespraudes ar gaismasdiodēm.

Bez centrālā stenda, kurā būs pārstāvētas visas RTU fakultātes,Valodu institūts un Rīgas Biznesa skola, atsevišķos stendos darbosiesarī RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Aviācijas institūts, RTUTransportmašīnu tehnoloģiju institūts, Autotransporta institūts unDzelzceļa transporta institūts. RTU centrālo stendu un transportastudiju programmu stendus simboliski savienos interaktīva projekcija.opumā RTU stendos izstādes apmeklētājus konsultēs apmēram 60 studentiun mācībspēki. RTU stendi aizņems 108 m2.

Aviācijas institūta stendā būs iespējams izmēģināt aviosimulatorudatorā, aplūkot deltaplānu un dažādas iekārtas, kas tiek izmantotasaviotransporta tehniskajai apkopei. Transporta programmu stendā tiksprezentēts bezpilota lidaparāts un dirižablis, kā arī dzelzceļa tīklafizikālais modelis u. c.

RTU aicina skolēnus, viņu vecākus un skolotājus piedalīties studijuprogrammu un studiju iespēju prezentāciju pasākumos izstādē «Skola2010», īpašu vērību veltot tieši studiju iespējām inženierzinātņu undabaszinātņu jomās, jo, neraugoties uz saspringtajiem darba tirgusapstākļiem, inženierzinātņu un dabaszinātņu speciālisti pasaules darbatirgū ir pieprasīti.

«RTU studiju kvalitāte ar katru gadu tiek uzlabota, ir starptautiskiatzīta un tuvojas augstākajam Eiropas līmenim. Šogad, gatavojotiesstudentu uzņemšanai, RTU studiju programmu satura kvalitātesuzlabošanai izveidoti jauni, moderni instrumenti, to skaitā arī ērtilietojama e-studiju vide, kurā pieejams plašs e-studiju kursu klāsts,kas būtiski atvieglo eksakto priekšmetu apguvi,» stāsta RTU Studijudaļas vadītāja Jolanta Priede.

Studiju atbalstam izveidots arī jauns, moderns un īpaši RTU specifikai piemērots RTU intranet portāls ORTUS, kurā integrētās sistēmas atvieglo studentu ikdienu, tostarp sniedz arī pieeju e-studiju videi. Viena no ORTUSsadaļām paredzēta tieši vidusskolēnu auditorijai un tajā pieejamibezmaksas materiāli, kas palīdz sagatavoties Centralizētajiemeksāmeniem.

RTU starp visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm ir lielākaisvalsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. Arī šogad valsts budžetafinansētajās vietās RTU tiks uzņemti aptuveni 1900 pirmkursnieki.

Interesenti, kas par RTU studiju programmām vēlas iegūt detalizētākuinformāciju, aicināti apmeklēt arī RTU Atvērto durvju dienu, kas šogadnotiks 10. aprīlī no plkst. 11 RTU centrālajā ēkā Rīgā, Kaļķu ielā 1.

RTU Informācijas centrs

19. februāris, 2010 plkst. 11:46