RTU izsūta atklātu vēstuli

29. septembris, 2009

Lai iesaistītos publiskās debatēs par augstākās izglītības reformām, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadība pēc 29. septembrī notikušās preses konferences ir izsūtījusi atklāto vēstuli valdības pārstāvjiem, kurā kategoriski iestājas pret ambiciozu un nepārdomātu ideju realizāciju augstākās izglītības reorganizācijā.

29.09.2009.
 Skatīt galeriju

preses_konference_rtu.jpg

Vēstulē pausts, ka RTU uzskata – lēmumi par augstākās izglītībassistēmas reformu jāpieņem, vadoties no galvenā mērķa – studijukvalitātes nodrošināšana valstij nozīmīgās studiju programmās. ŠobrīdLatvijas augstskolu apvienošanas idejas pamatā galvenokārt irmateriālas intereses, nevis rūpes par izglītības kvalitāti.

RTU aicina reformu plānošanā iesaistīt visu universitāšu un tosociālo partneru pārstāvjus, jo pozitīvus augstākās izglītības sistēmasreformu rezultātus var dot tikai pašu augstskolu un to sociālo partneruiesaistīšana nepieciešamo pasākumu plāna izstrādē un realizācijā.

RTU Informācijas centrs

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=iMmPsiBQg_w}