RTU jau trešo reizi startēs Latvijas Studentu Frisbija čempionātā

8. marts, 2011

12.–13. martā Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, trešo reizi notiks Latvijas Studentu frisbija čempionāts, kurā piedalīsies 15 augstskolu komandas – 9 vīriešu un 6 sieviešu grupā. Aizstāvēt čempionu titulu laukumā dosies Liepājas Univeristāte vīriešu grupā un Latvijas Universitāte sieviešu grupā, bet pārējās augstskolu komandas lūkos tām sagādāt sīvu konkurenci, tostarp sacensību debitanti – Rīgas Tehniskā koledža un Viļņas Pedagoģijas universitāte.

Čempionātā piedalīsies arī divas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīriešu komandas un viena sieviešu komanda. RTU pārstāvēta visos notikušajos studentu čempionātos un līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šogad piedalīsies ar lielāko komandu skaitu no viena mācību iestādes.

RTU komandas
RTU pirmā komanda, kas pulcē dažādus talantus no Latvijas labākajām klubu komandām, noteikti centīsies izcīnīt čempionāta zeltu, jo iepriekšējā gada rūgtums par zaudējumu finālā vēl nav gaisis. To pašu centīsies paveikt arī RTU sieviešu komanda, kurai pagaidām arī vicečempionu tituls. Pārsteigumus var sagādāt RTU otrā komanda, kurā spēlē gandrīz visi spēlētāji, kas RTU pārstāv Latvijas čempionātā. Čempionāta sākumā uz pārējo komandu fona RTU2 bez šaubām izcelsies ar daudz labāku saspēlētību un sapratni, jo Latvijas čempionātā kopā aizvadītas jau 13 spēles un daudzi spēlējuši kopā arī iepriekšējo sezonu.

Vīriešu grupa
Vīriešu grupā 9 komandas tiks sadalītas divās apakšgrupās – A grupā spēlēs Liepājas universitāte, Rīgas Ekonomikas augstskola, Rīgas Tehniskā universitāte (2. komanda), Vidzemes augstskola un Viļņas Pedagoģijas universitāte, B grupā sacentīsies Rīgas Tehniskā universitāte (1. komanda), Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā koledža. Pirmajā sacensību dienā tiks izspēlētas apakšgrupu apļa spēles, bet otrajā notiks izslēgšanas spēles un cīņa par čempionu titulu.

Sieviešu grupa
Sieviešu grupā 6 komandas – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Liepājas universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Vidzemes augstskola un Rīgas Stradiņa universitāte – izspēlēs apļa spēles, otrajā dienā notiks cīņa par vietām.

Pagājušā gada nogalē Valmierā notikušajā studentu čempionāta jauktajā grupā (komandā spēlē gan sievietes, gan vīrieši) finālā tikās mūsu Rīgas Tehniskās universitātes komanda un Latvijas Universitātes (LU) komanda. Ar 13:7 pārāki izrādījās LU. Vai finālos atkal gaidāms Rīgas derbijs? Vai RTU beidzot izdosies izcīnīt zeltu? Bez atbalsta no tribīnēm tas noteikti būs nesalīdzināmi grūtāk. Tāpēc nāc, iepazīsti šo aizraujošo sporta veidu un atbalsti savējos!

Finālspēles svētdienā, 13. martā, sāksies plkst. 16.30 sieviešu grupā un plkst. 17.10 vīriešu grupā.

Vairāk informācijas par čempionātu, kā arī citiem ar frisbiju saistītiem jautājumiem – www.frisbee.lv.

8. marts, 2011 plkst. 9:31