RTU jaunajam zinātniekam Kristeram Ozolam piešķirta «Grindeks» balva «Sudraba pūce»

7. novembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta zinātniskajam asistentam Kristeram Ozolam piešķirta jauno zinātnieku balva «Sudraba pūce» un 1000 eiro naudas prēmija AS «Grindeks» un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rīkotajā balvas pasniegšanas ceremonijā.

Jaunajam zinātniekam K. Ozolam balva piešķirta par jauna fluorescentu savienojuma iegūšanu. To nākotnē varētu izmantot, lai pētītu DNS un tā mijiedarbību ar fermentiem.

Jauno zinātnieku balvu «Sudraba pūce» saņēma arī Marina Makrecka-Kūka un Edijs Vāvers. Tāpat ceremonijā piešķirta Grindeļa balva par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā un farmācijā izcilajam gastroenterologam profesoram Jurim Pokrotniekam, savukārt par nozīmīgu veikumu zinātnē «Zelta pūces» apbalvojums pasniegts «Mildronāta» izgudrotājam, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajam loceklim un Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājam akadēmiķim Ivaram Kalviņam.

Kopš 1998. gada balvas – «Zelta pūce» un «Sudraba pūce» – tiek pasniegtas ik gadu, savukārt godalgas un naudas prēmijas tiek pasniegtas ik pēc diviem gadiem.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

7. novembris, 2016 plkst. 15:13