RTU komanda sesto gadu pēc kārtas uzvar Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā

9. decembris, 2016

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau sesto reizi pēc kārtas izcīnījusi 1. vietu pieaugušo komandu kopvērtējumā Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā. Sacensībās sievietes sacentās raušanas vingrinājumā, savukārt vīri spēkojās divcīņā – grūšanas un raušanas vingrinājumos.

Latvijas čempionātā, kas 3. decembrī notika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sporta zālē, piedalījās 90 sportisti no 8 Latvijas svarbumbu celšanas klubiem. RTU svarbumbu klubu čempionātā pārstāvēja 11 sportisti.

«Arī šā gada Latvijas čempionātā RTU sportisti spēja izcīnīt augstas vietas. RTU vīru komanda triumfēja pieaugušo komandu kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Jaungulbenes un Rugāju apvienoto komandu, kā arī Vecumnieku sporta kluba komandu. Lieliski veicās arī RTU sieviešu komandai, jo visas četras komandas dalībnieces izcīnīja 1. vietu savā svara kategorijā. Savukārt RTU juniori komandu kopvērtējumā junioru grupā ieguva 3. vietu, piekāpjoties Daugavpils novada komandai un Jaungulbenes un Rugāju apvienotajai komandai,» saka RTU svarbumbu celšanas komandas pārstāvis Ingus Leja. Viņš uzskata, ka RTU svarbumbistu panākumu atslēga ir RTU izlases treneris Alberts Bagojans, kurš svarbumbu celšanas sporta veidam spēj ieinteresēt jaunos sportistus, kuri izcīna godalgas.

Latvijas čempionāta sportistu individuālie panākumi:

Karine Gagaeva, RTU Sporta klubs, ieguva 1. vietu svara kategorijā līdz 58 kilogramiem;

Iece Faulbauma, RTU Sporta klubs, ieguva 1. vietu svara kategorijā līdz 63 kilogramiem;

Sintija Pastare, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) absolvente, ieguva 1. vietu svara kategorijā līdz 68 kilogramiem;

Sanita Pastare, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 1. kursa studente, ieguva 1. vietu starp juniorēm un sievietēm virs 68 kilogramiem;

Andrejs Makuha, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) maģistrantūras 1. kursa students, ieguva 1. vietu;

Mārtiņš Mihaeljans, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) 2. kursa students, starp junioriem un vīriešiem ieguva 2. vietu;

Raitis Gideks, EEF maģistrantūras 1. kursa students, ieguva 3. vietu;

Ingus Leja, BIF 5. kursa students, ieguva 2. vietu;

Elvis Haritonovs, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) 1. kursa students, starp junioriem ieguva 2. vietu.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

9. decembris, 2016 plkst. 15:25