RTU komanda svarbumbu celšanā Latvijā triumfē jau sesto gadu pēc kārtas

16. novembris, 2016
RTU svarbumbistu komanda izcīna uzvaru un iegūst 2016. gada labākās komandas statusu

Šā gada noslēdzošajā 5. Latvijas kausa posmā svarbumbu celšanā – raušanas vingrinājumā, kas 13. novembrī notika Jēkabpilī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda 12 komandu konkurencē kopvērtējumā izcīnīja čempiones titulu. Kopvērtējumā RTU komanda mājās pārveda lielāko kausu un titulu skaitu, kā arī 1. vietu kā 2016. gada labākā komanda.

RTU komanda šogad triumfēja komandu kopvērtējumā starp pieaugušajiem un izcīnīja 2. vietu junioru komandu kopvērtējumā Latvijas kausa 5. posmā. Tāpat RTU komanda saņēma bronzu stafetē, atpaliekot no sudraba ieguvējiem – Vecumnieku komandas – un 1. vietas ieguvējas Ventspils komandas. Sacensībās Jēkabpilī piedalījās ap 90 sportistu no astoņiem Latvijas svarbumbu celšanas klubiem. RTU Sporta klubu pārstāvēja 15 sportisti.

Lielisks starts šajā posmā bija Karinei Gagaevai no RTU Sporta kluba – viņa, raujot 16 kg svarbumbu, spēja uzvarēt visvieglākajā sieviešu svara kategorijā. K. Gagaeva pirms divām nedēļām atgriezās mājās no Pasaules čempionāta svarbumbu sportā, kas norisinājās Aktobē, Kazahstānā, kur savā svara kategorijā, raujot 24 kg svara bumbu, spēja izcīnīt augsto 4. vietu pasaulē.

Arī Artūram Aleksandravičum (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF), 4. kurss) izdevās veiksmīgs starts, jo, raujot 24 kg svarbumbu, viņš spēja uzlabot savu personīgo rekordu raušanas vingrinājumā, bet diemžēl ar šo rezultātu ierindojās tikai 4. vietā savā svara kategorijā.

Jāuzteic arī izlases jaunpienācēji – Iļja Arčakovs (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, (BIF), 1. kurss), Elvis Haritonovs (Elektronikas un elektrotehnikas fakultāte (ETF), 1. kurss) un Dāvids Ansons (BIF), kas pirmajā reizē uzrādīja konkurētspējīgus rezultātus.

5. Latvijas kausu posmu kopvērtējumā starp juniorēm čempiones titulu savā svara kategorijā izcīnīja Sanita Pastare. Savukārt starp sievietēm čempiones savā svara kategorijā ir Karine Gagaeva, Sintija un Sanita Pastares. Vīriešu konkurencē 1. vietas kausu kopvērtējumā ieguva Andrejs Makuha.

5. posma sportistu individuālie panākumi:

Karine Gagaeva (Sporta klubs) 1. vieta – 58 kg
Iece Faulbauma (Sporta klubs) 1. vieta – 63 kg
Sintija Pastare (RTU absolvente) 1. vieta – 68 kg
Sanita Pastare (BIF 1.kurss) 1. vieta starp juniorēm un sievietēm – 68 kg
Andrejs Makuha (MTAF 1. kurss, maģ.) 1. vieta
Mārtiņš Mihaeljans (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte (EEF), 2. kurss) 2. vieta
Imants Silavs (RTU absolvents) 2. vieta
Igors Trofimovs (BIF 4. kurss) 3. vieta
Raitis Gideks (EEF 1. kurss, maģ.) 2. vieta
Ingus Leja (BIF 5. kurss) 2. vieta
Iļja Arčakovs (BIF 1. kurss) 1. vieta starp junioriem