RTU kori «Delta» un «Gaudeamus» iegūst godalgas Latvijas koru skatē

10. aprīlis, 2017
Foto – Pixabay

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sieviešu koris «Delta» un vīriešu koris «Gaudeamus» ieguvuši pirmās vietas Latvijas koru skatē, kas svētdien, 9. aprīlī, notika Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Pasākuma mērķis ir gatavoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Romāna Vanaga sieviešu koru grupā RTU sieviešu koris «Delta» Intas Eizenbergas-Cērmanes vadībā ar 43,44 punktiem ieguva I pakāpes godalgu. Spēcīgāki izrādījās divi kori – Latvijas Universitātes (LU) Kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrības «Juventus» sieviešu koris «Minjona» Romāna Vanaga vadībā ar 47,67 punktiem un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas sieviešu koris «Balta» Māras Marnauzas vadībā ar 46,67 punktiem –, iegūstot augstākās pakāpes godalgas.

RTU vīriešu koris «Gaudeamus» Ivara Cinkusa vadībā ar 46,33 punktiem ieguva augstākās pakāpes diplomu, aiz sevis ar 45,89 punktiem atstājot Rīgas kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» vīru kamerkori «FRA-CHO-RI» Andreja Mūrnieka vadībā un ar 45,33 punktiem – LU Kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrības «Juventus» vīru kori «Dziedonis» Ulda Kokara vadībā.

Latvijas koru skates ir būtisks sagatavošanās posms valsts nozīmes koru nozares 2017. gada pasākumiem – Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta modelēšanas koncertiem Talsos 27. maijā, Jēkabpilī 10. jūnijā, Dikļos 1. jūlijā un Rīgā pie Brīvības pieminekļa 21. jūlijā, kā arī Latvijas Senioru koru svētkiem Siguldā 18. jūnijā. Tradicionāli skatēs tiek apzināts arī Dziesmu un XVI Deju svētku koru dalībnieku kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs.

RTU sieviešu koris «Delta» darbojas jau kopš 1959. gada, izpildot tautasdziesmu apdares un pasaules klasiku. Pastāvēšanas laikā koris dziedājis visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, kā arī Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus». Koris piedalījies dažādos koru festivālos un konkursos Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Nīderlandē, Francijā. Šā gada martā «Delta» ieguva sudraba diplomu 6. starptautiskajā koru konkursā, savukārt 2014. gadā – zelta diplomu Pasaules koru olimpiādē.

«Gaudeamus» vairāk nekā desmit gadus ir vadošais vīru koris Latvijā, arī daudzu starptautisku konkursu laureāts. Pēdējais kora izcilais sasniegums ir zelta medaļa un čempiona tituls Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā. 2015. gadā koris nosvinēja savu 55. jubileju, savukārt 2016. gadā klajā nācis Robija Viljamsa un RTU vīru kora «Gaudeamus» kopdarbs — Latvijas Radio studijā ierakstītā kompozīcija «Party Like A Russian».

Latvijas koru panākumi un rezultāti.

Gaidāmās koru skates:

Pirmdien, 24. aprīlī, plkst. 13:00, Rīgā, Rīgas 6.vidusskolā, Aleksandra Čaka ielā 102, RTU Inžierzinātņu vidusskolas jauktais koris Elīzas Hvanes vadībā piedalīsies 2017. gada Latvijas amatieru koru skatē.

Svētdien, 30. aprīlī, plkst. 15:30, Rīgā, Rīgas 6.vidusskolā, Aleksandra Čaka ielā 102, RTU jauktais koris «Vivere» Ginta Ceplenieka vadībā piedalīsies 2017. gada Latvijas amatieru koru skatē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. aprīlis, 2017 plkst. 16:42