«RTU Koru karā» uzvar RTU RBS jauktais koris

28. februāris, 2013

Vakar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē notika «RTU Koru karš», kurā dziedāšanā un erudīcijā sacentās četru universitātes tautas mākslas kolektīvu dalībnieki.

Skatīt galeriju

koru_kari-199.jpgGalveno balvu, izcīnot 113 punktus, – četras stundas Latvijas Radio skaņu ierakstu studijā – ieguva RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) jauktais koris.

Pirmajāuzdevumā «Muzikālā vizītkarte» komandas ar dziesmu klātesošos iepazīstināja ar sevi. Žūrijas vērtējumā vislabāk ar šo uzdevumu tika galā RTU sieviešu koris «Delta». Otrajā uzdevumā komandu kapteiņi tika aicināti gan vienatnē, gan ar komandu, gan ar saviem līdzjutējiem rast atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar Dziesmu svētku vēsturi. Šajā erudīcijas uzdevumā uzvarēja RTU RBS jauktais koris.

Trešajāuzdevumā «Muzikālais sveiciens pretinieku komandai» atkārtoti uzvarēja RTU RBS jauktais koris, kas sava priekšnesuma laikā nodemonstrēja ne tikai savas vokālas prasmes, bet arī – izdomu, pasniedzot pretiniekiem arī mazas dāvanas, kas «nesa» veselīgi ironisku vēstījumu.

Vakara turpinājumā sekoja tematiska sadziedāšanās «Dziesmas, kurās pieminēta jūra», kurā pēc izslēgšanas metodes komandas demonstrēja ne tikai prasmes dziedāšanā, bet arī – cik daudz dziesmas zina, kurās pieminēta jūra. To bija vairāk kā septiņdesmit. Komandas un līdzjutēji dziedāja, līdz pamazām atsijājās viena, otra un trešā komanda, un… pēdējie palika RTU RBS jauktais koris, turpinot savu dominanci.

Pirms tika nosaukti gala rezultāti, Dz.Tilaks pasniedza speciālbalvu par aktivitāti un radošumu RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) absolventeiun vokālā ansambļa «Jauna nianse» dalībniecei Anitrai Kuzminai. Jāpiezīmē, ka, A. Kuzminai saņemot šo speciālbalvu, RTU vokālais ansamblis «Jauna nianse» saņēma papildu punktu, kas kopējā ieskaitē ar izcīnītiem 96 punktiem ļāva panākt RTU sieviešu kori «Delta». Otrajā vietā ar iegūtiem 107 punktiem ierindojās RTU vīru koris «Gaudeamus».

Paldies konkursa atbalstītājiem RTU Attīstības fondam, apgādam «Kontinents» un Latvijas Nacionālajam Kultūras centam.

Jāpiezīmē,ka 23. martā plkst. 20.30 RTU Mazajā zālē RTU RBS jauktais koris, turpinot jūras tematiku, uzstāsies ar koncertu «Teika par jūru». Kora mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks aicina visus interesentus kopā izdzīvot šo teiku Andra Kontauta, Ilonas Rupaines, Raimonda Tigula un Valda Zilvera mūzikā. Pie klavierēm Jānis Miltiņš, sitamie instrumenti – Mārtiņš Miļevskis un teikas autore Marita Deksne.

RTU Informācijas centrs

28. februāris, 2013 plkst. 14:17