RTU Kultūras centrs aicina uz Studentu dzejas dienām

23. septembris, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centrs (RTU KC) aicina dzejas mīļotājus baudīt divu Latvijas kultūras dzīvē nozīmīgu dzejnieku Raiņa un Ērika Ādamsona daiļradi Studentu dzejas dienās 30. septembrī plkst. 19 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Rīgā, E. Smiļģa ielā 37/39. Programmā – RTU Studentu teātru «Spēle» un «Kamertonis» dzejas jauniestudējumi. Ieeja brīva.

RTU studentu teātris «Spēle» skatītājus uzvedumā «Dziesma par gadu simteņiem» iepazīstinās ar Ērika Ādamsona dzeju. Teātra režisors Romans Grabovskis pauž, ka Ē.Ādamsona dzeja lai arī «mūsu gadsimta straujajā skrējienā diemžēl mazāk zināma, tomēr ir izcila, turklāt aktuāla arī šodienas kontekstā». Izrāde, režisoraprāt, ikvienam būs «pārdomas, pieskāriens, rezignācija par pasaules savādajām aprisēm, neparedzamo, neizdibināmo gadsimtu maiņu, kura liek aizdomāties par katra vietu šodienas esībā.»

Savukārt RTU studentu teātris «Kamertonis» skatītājus uzvedumā «Atvadoties no Raiņa» (krievu val.) aicinās iepazīt Raiņa dažādās šķautnes. Uzvedums veltīts Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadam. Režisore – Ludmila Stančika.

23. septembris, 2015 plkst. 16:20