RTU kultūras kolektīvi valsts svētkos piedalīsies dejas izrādē «No zobena saule lēca»

17. novembris, 2016
Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kultūras kolektīvi – Tautas deju ansamblis «Vektors» un vīru koris «Gaudeamus» – piedalīsies vērienīgā mītiskā dejas izrādē «No zobena saule lēca», kas jau tradicionāli valsts dzimšanas dienas svinību laikā norisinās Ķīpsalas izstāžu centrā. Šogad koncerti notiks 19. un 20. novembrī,  un tajos sadejosies vairāk nekā 40 dažādi Latvijas deju kolektīvi.

Lieluzveduma horeogrāfs ir Agris Daņiļevičs, savukārt režisors – Uģis Brikmanis. Uzvedumā muzikālā vadītāja Kaspara Bārbala vadībā piedalīsies arī etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza, Aiga Sprindža, Sandra Budeviča, Rihards Rudzītis – un bungu un dūdu grupa «Auļi». Tērpu autores ir Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

Izrāde «No zobena saule lēca» ir unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita, bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi atspoguļots dejā, rituālos, dziesmās un scenogrāfiskos simbolos. Izrādes veidotāji radījuši būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļo tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Deju horeogrāfija, iespaidīgais dalībnieku skaits, spēcīgā «Auļu» mūzika ļaus emocionāli uzrunāt ikvienu skatītāju, radot spilgtu pārdzīvojumu un raisot patriotiskas jūtas.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

17. novembris, 2016 plkst. 12:08