RTU Latvijas komandu šaha čempionātā

16. februāris, 2011

No šā gada februāra līdz jūnijam norisināsies Latvijas komandu šaha čempionāts. Šogad pirmo gadu Latvijas šaha vēsturē turnīrs tiek rīkots divās līgās – augstākajā un pirmajā. Augstākās līgas pieteikumu termiņš ir beidzies, bet pieteikšanās pirmajā līgā vēl turpinās. Augstākajā līgā spēlēs 10 komandas un piedalīsies praktiski visi spēcīgākie Latvijas šahisti. Komandu sastāvos ir pieteikti 10 lielmeistari – 5 vīriešu, 5 sieviešu,  12 starptautiskie meistari – 10 vīriešu, 2 sieviešu. Turnīrā pieteikti arī ārzemju pārstāvji, līdz ar to turnīrs ir starptautisks.

Augstākais vidējais pamatsastāva reitings ir RTU komandai – 2455 ELO punkti, seko Rēzekne – 2391, Rīgas Šaha skola – 2323, EST Chess Team – 2319, «Termo – Eko»/RŠF – 2285, Ventspils -2285, Liepāja – 2234, F. Circeņa šaha klubs – 2167, Autoskola «Venta» – 2073, Rīgas šaha skola – Cerība – 2048. Katrai komandai sezonas laikā ir iespēja papildināt sastāvu ar vēl 2 spēlētājiem, tāpēc, iespējams, komandas kļūs vēl spēcīgākas.

RTU komandas sastāvā pieteikti spēcīgi šahisti: 2 lielmeistari – Normunds Miezis, Māris Krakops, 2 starptautiskie meistari – Vadims Daškēvičs, Markuss Lammers, lielmeistare Laura Rogule (TMF), FIDE meistars Egons Lavendelis (DITF), Latvijas meistars Sergejs Kļimakovs, meistarkandidāts Kristaps Kalniņš un starptautiskā meistare, komandas kapteine Katrīna Šķiņķe.

RTU komandai paredzēti 3 atsevišķi mači martā un aprīlī, komandu sabraukums Liepājā marta beigās un finālposms jūnijā Rīgā. Visas pieteiktās komandas ir spēcīgās un konkurence par medaļām RTU komandai būs ļoti sīva.

RTU Sporta klubs

16. februāris, 2011 plkst. 10:19