RTU MLĶF kļūst par Latvijas inovatoru apvienības biedru

26. februāris, 2010

4. martā plkst. 16.15 svinīgā pasākumā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte kā kolektīvs biedrs tika uzņemta Latvijas inovatoru apvienībā.

04.03.2010.  Skatīt galeriju

Pasākums notika RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, Rīgā, Āzenes ielā 14/24, 101. auditorijā.

Pasākumā uzrunu teica RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts,ar priekšlasījumu «Inovācijas Latvijā – problēmas un risinājumi»uzstājās Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors un LatvijasInovatoru apvienības valdes priekšsēdētājs profesors Ivars Kalviņš, betar RTU nākotnes attīstības perspektīvām Ķīpsalā iepazīstināja RTUrektora vietnieks stratēģijas attīstības jautājumos Mareks Zeltiņš.Pasākuma noslēgumā I. Kalviņš RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijasfakultātes dekānam profesoram Valdim Kokaram pasniedza LatvijasInovatoru apvienības kolektīvā biedra apliecību.

Latvijas inovatoru apvienība ir sabiedriska organizācija, kas tikadibināta 2009. gada rudenī ar mērķi sekmēt zināšanu virzītassabiedrības izveidi Latvijā un veicināt
pārdomātu inovāciju politikuvalstī. Tajā apvienojušies Latvijā pazīstami zinātnieki, ražotāji unpraktiķi, kas valstī vēlas veidot inovācijām labvēlīgu vidi, jo atzīst,ka nacionālās zinātnes sasniegumi pēdējos gados nav tikuši pienācīginovērtēti.

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes kā nacionālāķīmijas, materiālzinību un ķīmijas tehnoloģijas centra mērķi pilnībāsakrīt ar Latvijas inovatoru apvienības mērķiem.

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes mācībspēki undarbinieki nodrošina bāzes izglītību ķīmijā, materiālzinātnē un fizikāvisiem RTU studentiem, kā arī veic ievērojama apjoma zinātniskospētījumus valsts noteiktajos prioritārajos virzienos. Kļūstot parLatvijas inovatoru apvienības biedru, fakultātes zinātnieki cer vēlvairāk sekmēt sadarbību ar ražotājiem, detalizētāk uzzināt ražotājuintereses un problēmas u.tml., savukārt ražotāji tādējādi tiktu labākinformēti par to, kādas problēmas spēj risināt RTU Materiālzinātnes unlietišķās ķīmijas fakultātes zinātnieki. Ciešāka sadarbība aruzņēmējiem veicinās gan izglītības kvalitātes paaugstināšanos, ganinovatīvu ražošanas risinājumu izveidi.

RTU Informācijas centrs

26. februāris, 2010 plkst. 15:13