RTU muitnieku studiju programmu kā pirmo pasaulē atzīst par atbilstošu PMO standartiem

26. janvāris, 2010

Otrdien, 26. janvārī, Briselē Pasaules muitas organizācijas (PMO) ģenerālsekretārs Kunio Mikuriya Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Muitas un nodokļu katedras vadītājam profesoram Aivaram Vilnim Krastiņam pasniedzis PMO sertifikātu, kas apliecina, ka RTU studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» ir attīstīta kopīgi ar PMO un pilnībā atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem.

26.01.2010.

Šādu atzinību PMO izteikusi pirmo reizi. Līdz ar to RTU ir kļuvusi parvienīgo universitāti pasaulē, kur muitas un nodokļu administrēšanasbakalaura līmeņa speciālisti tiek sagatavoti pēc Pasaules muitasorganizācijas standartiem.

RTU saņēmusi arī PMO sertifikātu par muitas un nodokļuadministrēšanas profesionālā maģistra studiju programmas atbilstībasatzīšanu PMO standartiem. Atzinība par maģistra studiju programmuīstenošanu vienlaikus ar RTU izteikta arī Kanberas Universitātei(Austrālija) un Minsteres Universitātei (Vācija).

Par godu Pasaules muitas organizācijas atzinībai RTU rīkoja preseskonferenci, kas notika 29. janvārī RTU centrālajāēkā.

Preses konferencē piedalījās RTU rektors Ivars Knēts, RTU Muitas un nodokļu katedrasvadītājs profesors Aivars Vilnis Krastiņš, programmas «Muitas unnodokļu administrēšana» absolventi, Valsts ieņēmumu dienesta (VID)ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nellija Jezdakova un VID Galvenās muitaspārvaldes direktors Tālis Kravalis.

Vienotos starptautiskos profesiju standartus augstākā un vidējālīmeņa muitas vadītājiem, kuru izstrādāšanā piedalījās arī RTUmācībspēki, PMO apstiprināja 2009. gada vasarā, tos apņēmušās ievērot174 PMO dalībvalstis visā pasaulē.

«Vienota starptautisko muitnieku profesiju standartu ieviešana paverlielas iespējas muitnieku izglītības sistēmas pilnveidošanā unkvalitātes paaugstināšanā, kā arī sadarbības attīstībā starp dažāduvalstu universitātēm, kas īsteno muitas speciālistu apmācību, veicinastarptautiskās tirdzniecības attīstību un palielina drošību visāpasaulē,» komentējot RTU izvēli ievērot profesijas standartu studijuprocesā, stāsta profesors A. V. Krastiņš.

RTU muitnieku izglītošanu sāka 1994. gadā – kā viena no pirmajāmcivilajām universitātēm pasaulē. Līdz tam pasaulē muitnieku apmācībatika organizēta muitu akadēmijās un mācību centros. Laikā no 1994. gadaRTU tika izveidota muitnieku apmācības sistēma, kas ietver gan koledžas(1. līmeņa augstāko), gan profesionālā bakalaura un profesionālāmaģistra līmeņa, gan doktora studiju līmeņa izglītību. RTU muitniekiemtiek piedāvāts arī plašs kvalifikācijas paaugstināšanas kursu klāsts.

RTU Informācijas centrs

26. janvāris, 2010 plkst. 16:37